.

.

Samsung Галакси А50 128GB, 4GB RAM меморија 6.4 Display, 25MP, Тројно Камера, Глобалната 4G LTE Dual SIM GSM Фабрика Отклучен A505G/DS - Меѓународен Модел (Црна, 128 GB)

Samsung Галакси А50 128GB, 4GB RAM меморија 6.4 Display, 25MP, Тројно Камера, Глобалната 4G LTE Dual SIM GSM

DEN 3695.76

Пристапност
Во достапна форма

Оваа обновена производот е тестиран и сертифициран да се погледне и да работат како нови.На refurbishing процес вклучува функционалност тестирање, основните средства за чистење, инспекција, и пакување.Производот бродови со сите релевантни додатоци, и може да пристигне во генерички кутија.Samsung Галакси А50 мобилни опремен со 6.4" (16.26 cm) екран со резолуција на екранот од 1080 x 2340 пиксели и се работи на Андроид v9.0 (Пита) оперативен систем.Уредот се напојува со Octa core (2.3 GHz, Quad-core, Cortex A73 + 1.7 GHz, Quad-core, Cortex A53) процесор спарени со 4 GB RAM меморија.Што се однесува на батеријата е загрижен за тоа има 4000 m Ah.Во текот дека, што се однесува на задната камера е загрижен овој мобилен има 25 MP + 5 MP + 8 MP камера .Други сензори вклучуваат Light sensor, сензор, Акцелерометар.Па, не го имаат сензор за отпечатоци?Да, тоа го прави.За графички перформанси дека може да се направи игри се одвива непречено, овој телефон има Мали-G72 MP3 графичкиот процесор.На одборот за складирање е на 64 GB со можност за проширување на меморијата преку Yes До 512 GB.Дизајн е еден од најважните фактори кога станува збор за мобилни телефони.Samsung Галакси А50 A505 G 128 GB Dual SIM Отклучен GSM Телефон w/ Трокреветни (25 MP+8 MP+5 MP) Камера - Црно****Sim Картичката Не се Вклучени****.

Главните карактеристики

Избор на клиент