.

.

Flowline LI55-8011 DataView Ниво Контролер, Метар Само, 4-20 mA Repeater, 12-24 VDC

Flowline LI55-8011 DataView Ниво Контролер, Метар Само, 4-20 mA Repeater, 12-24 VDC

DEN 13540.56

Пристапност
Во достапна форма

ПРЕДВОДЕНА од главниот екран и средно единица дисплеј со реле статус.DIN куќиште со NEMA 4 X faceplate и плитки случај.Изолирани напојување на сензорот со 4-20 m A repeater излез.Non-volatile memory со сигурност, заштита со лозинка. 32 Точка linearization функција за волуметриски мерење.Општа цел на ниво на контролер прикажува инженеринг единици со еден 4-20 m A или 0-10 VDC континуирано ниво сензор за внесување и е понуден во три конфигурации со факултативниот 2 или 4 програмабилни релеи, и изолиран 4-20 m A repeater.Секој реле може да се конфигурира на еден сет точка (високо ниво аларм или низок степен на аларм) или latched на две сет поени за автоматско пополнување или празни во симплекс (една пумпа или вентил) или дуплекс (две пумпи) ниво на контрола режими.За областа гора, инсталација во NEMA 4 X, отпорен на корозија поликарбонат куќиште, со цел соодветно една или две индикатор кутија.Секој комплет доаѓа со precut панели и монтажа на хардвер.Тоа е индикација и контрола направи едноставна.Дисплеј тип : LED, 6-цифрен.Екранот единици : Инженерство.Се прикаже излез : -99999 да 999999. Екранот висина : Главен : 0.6" (15mm) висока.Средно : 0.46" (12mm).Децимална запирка : Лебди.LED индикација : Реле статус.Конфигурација : Притисни на копчето.Меморија : Non-volatile.Linearization : 2-32 точка функција.Сензор текст : (1) 4-20 m A или 0-10 VDC.Напон : 85-265 VAC на 50-60 Hz.Потрошувачка : 15 w максимум.Сензор набавка : 24 VDC +/- 5 степен на 200 m A.Repeater излез : 4-20 m A, 24 VDC +/- 5% на 40 м-р снабдување.Контакт тип : -12_1 : (2) SPDT релеи-14_1 : (4) SPDT релеи.Контакт оценка : 3А на 30 VDC и 250 VAC resistive оптоварување.Амбиентална температура : F : -40 до 149 степен, C : -40 до 65 степен.Комплет тип : 1/8 DIN, панел монтажа.Комплет оценка : NEMA 4 X (IP65) faceplate.Комплет материјал : Поликарбонат.Класификација : Општа намена.Усогласување : CE.Одобрување : UL, c UL наведени, E160849, 508 индустриска опрема за контрола.

Главните карактеристики

Избор на клиент