.

.

Minuteman Меѓународни Букет Огништето Камин Candelabra, Црна

Minuteman Меѓународни Букет Огништето Камин Candelabra, Црна

DEN 1679.76

Пристапност
Во достапна форма

Домот ковано железо - овој букет-во облик на candleholder карактеристики шест доброто кадрици поддршка шест свеќа чаши, кои се распоредени на повеќе нивоа за да се создаде sprig на топла светлина во вашето срце.Доволно големи за да седат на подот од каминот, мерки на 14-во х х 14-во дијаметар, шест 3-3/4" свеќа платформи имаат 1/2" anchoring игли во центар.Квалитетни материјали - нашето срце candelabras се рачно кован, со графит во прав обложени заврши, за да се спречи rusting и даваат природен изглед на традиционалните ironwork.Разноврсна - додадете атмосфера на добредојде сјај на вашиот камин во летните месеци кога пожарот е непотребно.Употреба на местото на лето екран, на маса или sideboard како центар парче, и да додадете декоративен елемент за вашиот камин или дома décor.Одговара на пламен или led свеќи - користете votives, столбови или tapers во традиционалните восок или модерната LED, свеќи не се вклучени.Огништето candelabras обезбеди топол амбиент на оган без топлина или хаос, и се елегантен начин да го оживеат вашиот камин кога не е во употреба, особено во текот на летните месеци.Нивните компактни, елегантни дизајни ги прават еднакво погодни за маси или sideboards.Со огништето candelabra вашиот камин ќе остане на фокусна точка на вашата соба сите во текот на годината.Букет од ковано железо sprigs поддржува шест кружни candleholders.Овој компактен дизајн се вклопува најубаво во центарот на каминот или на маса или sideboard.

Главните карактеристики

Избор на клиент