.

.

Hailege 2 парчиња OPT101 Светлина Аналогни Светлина Интензитет Сензор Модул Единствен Чип Фотоелектрически Диоди 14KHz

Hailege 2 парчиња OPT101 Светлина Аналогни Светлина Интензитет Сензор Модул Единствен Чип Фотоелектрически Диоди

DEN 162.96

Пристапност
Во достапна форма

OPT101 е illuminance photosensor кој ги интегрира со photodiode и посебно оптимизиран op amp.OPT101 Светлина Аналогни Светлина Интензитет Сензор.Транспарентна пакет им овозможува на photodiode да имаат поголеми уреди со покажувач на површината со зголемена чувствителност и широк спектрален одговор опсег.Опис : OPT101 е illuminance photosensor кој ги интегрира со photodiode и посебно оптимизиран op amp.Транспарентна пакет им овозможува на photodiode да имаат поголеми уреди со покажувач на површината со зголемена чувствителност и широк спектрален одговор опсег (инфраред за да видливата светлина 300nm-1000nm).Параметар : Работен напон : 2.7 ~ 36 V Работна температура : 0°C~70°C Photodiode светлина зрачењето подрачје : 5.2mm2 Photocurrent : 0.45 A/W (λ = 650nm) Излезниот напон сооднос : 0.45 V/u W Аналогни излезниот напон спектар : Vs-1.15 пропусниот Опсег : 14 KHz Статични потрошувачка на енергија : 120u A Pin Функција : VCC : напојување позитивни pin -V : негативни снабдување -IN : inverting текст на внатрешната op amp и негативните на внатрешната photodiode, не се поврзете или да се примени повратни информации што е напуштен во работењето 1 M : Внатрешни 1 MΩ повратни информации отпорник текст ОД : Засилувач излез COM : Внатрешни photodiode позитивни, обично поврзан со GND Забелешка : модул не лемење на CEXT надворешни capacitor и REXT надворешни отпорник, оставајќи го на подлога за лесно проширување.Пакет се вклучени : 2* OPT101 Светлина Аналогни Светлина Интензитет Сензор Модул.

Главните карактеристики

Избор на клиент