.

.

Mitutoyo 542-244, Линеарна gage LGB, 0-5мм Опсег, 0.001 mm Резолуција, 2µm Точноста, 9.5 mm Матични Дијаметар, Ниска Мерење на Сила

Mitutoyo 542-244, Линеарна gage LGB, 0-5мм Опсег, 0.001 mm Резолуција, 2µm Точноста, 9.5 mm Матични Дијаметар,

DEN 2915.76

Пристапност
Во достапна форма

Мерење на сила : 0.65 N (Нагорни)/ 0.6 N (Хоризонтална)/ 0.55 N (Надолна).Исклучително компактен дизајн достапни со надворешен дијаметар што се мали, како 8мм.Мали фотоелектрически линеарна енкодер обезбедува висока прецизност во текот на целиот мозочен удар опсег.Топката лежишта кои се користат во вретено единица се обезбеди врвен издржливост.Прашина/вода заштита ниво : ip54. Фотоелектрически линеарна енкодер должина стандард.Мозочен удар топката имајќи тип.Ниска мерење на сила. 3мм карбид контакт точка.Повратен сигнал : 90° фаза разлика, диференцијални квадратен бран (РС-422 A еквивалент). 4 микрометар сигнал теренот. 80"/2m кабел должина.

Главните карактеристики

Избор на клиент