.

.

Pedialyte Електролити Вода со Нула Шеќер, Хидратација со 3 Клучните Електролити & Цинк за Имунолошкиот Поддршка, Овошје Панч, 1 Литар, 4 Count

Pedialyte Електролити Вода со Нула Шеќер, Хидратација со 3 Клучните Електролити & Цинк за Имунолошкиот Поддршка,

DEN 1785.60

Пристапност
Во достапна форма

ЕЛЕКТРОЛИТИ ВОДА : Хидратација со 3 клучните електролити : натриум, хлорид, и калиум; и нула шеќер.ИМУНОЛОШКИОТ ПОДДРШКА : Електролит вода наменета за возрасни, со цинк за имунолошкиот поддршка.ПОВЕЌЕ ЕЛЕКТРОЛИТИ : 50% повеќе електролити од водечките спортски пијалоци и електролити води.БЕСПЛАТНО ОД : Хидратација дека е глутен-слободните и не-ГМО, без вештачки бои и вкусови.НЕ се ЗА ДЕЦА ПОД 5 : Не е за деца под 5-годишна возраст за блага до умерена дехидрација поради повраќање и дијареа.Pedialyte Електролити Вода е хидратација со 3 клучните електролити : натриум, хлорид, и калиум.Наменета за возрасни, има цинк за имунолошкиот поддршка и нула шеќер.Нашите освежување на електролити вода доаѓа во 2 големи вкусови, Бери Мраз и Овошје Панч, и има 50% повеќе електролити од водечките спортски пијалоци и електролити води.Тоа е не-ГМО и глутен-free, без вештачки бои и вкусови.Pedialyte Електролити Вода не е за деца под 5-годишна возраст за блага до умерена дехидрација.Ниски во калории. 30 m Eq натриум, електролити по литар vs 20 m Eq во водечките спортски пијалоци и електролити води.Состојки не се генетски инженерните.

Главните карактеристики

Избор на клиент