.

.

Eaton Aeroquip 2000-6-10B Месинг Разгореа Цевки Вклучите, Адаптер, 5/8 Машки SAE 45 Степен x 3/8 Машки Цевка Нишка

Eaton Aeroquip 2000-6-10B Месинг Разгореа Цевки Вклучите, Адаптер, 5/8 Машки SAE 45 Степен x 3/8 Машки Цевка

DEN 397.68

Пристапност
Во достапна форма

Здружение на Автомобилски Инженери (SAE) 45 степени машки адаптер за поврзување на цевка за да се женски цевка тема.Машки SAE теми на едниот крај машки и цевка теми на другиот крај за поврзување на цевка на цевка.Месинг за отпорност на корозија, еластичност при високи температури и низок магнетни пропустливост.Стандард должност за светло до среден притисок апликации.Воена стандард МИЛИ-F-18866 согласност, Здружение на Автомобилски Инженери стандардот SAE J514 согласност за 37-степен JIC одблесокот тип цевки.Цевка фитинзи се компоненти користи за поврзување, разгранувања, раскинувањето, и промена на насоката на цевки во пневматски и хидраулични системи.Тие се изработени од месинг, нерѓосувачки челик, polybutylene терефталат (PBT), и други материјали кои се спротивстави на корозија и носат.Цевка фитинзи имаат различни видови на приклучоци, вклучувајќи навој, заварени, бодликава, и притисни-за-поврзете (исто така наречени one-touch).Притисни-за-поврзете врски не бараат алатки или пломби.Цевка фитинзи се користат во различни апликации, вклучувајќи машина алатки, авион и камион контроли, и автоматизирани линии за производство, меѓу другите.Eaton произведува електрични, хидраулични, и механичка енергија опрема.Компанијата, основана во 1911 година, е со седиште во Даблин, Ирска.

Главните карактеристики

Избор на клиент