.

.

AVI 8x8 HDMI Martix Switcher 4K @60Hz со IR SPDIF Аудио Интерфејс Поддршка HDMI2.0 HDCP 2.2/1.4, EDID, DTS, Dolby HD 3D

AVI 8x8 HDMI Martix Switcher 4K @60Hz со IR SPDIF Аудио Интерфејс Поддршка HDMI2.0 HDCP 2.2/1.4, EDID, DTS,

DEN 5759.76

Пристапност
Во достапна форма

8 ВЛЕЗОВИ И 8 ИЗЛЕЗИ : Дозволува до 8 HDMI извор уреди да биде независно вклучен до 8 HDMI монитори, HDTVs, или проектори.Тоа е лесно да се спарите било излез со било каков текст во исто време и секоја HDMI излез има независни коаксијален SPDIF порта.Видео поддршка формат : 60 HZ 4 K УЛТРА HD ПОДДРШКА : 60 Hz/50 [email protected] K, 1080 P,1080 P 3 D, 1080 I, 720 P, 576 P, 576 I, 480 P, 480 I; ШИРОК ДИГИТАЛЕН АУДИО КОМПАТИБИЛНОСТ : поддржува LPCM, DTS HD и Dolby true HD.HDMI 2.0 КАРАКТЕРИСТИКИ : Поддржува HDMI2.0 4 K 60 Hz YUV420; НАЈНОВАТА HDCP 2.2 / 1.4. ОПТИМАЛНО СИГНАЛ на ПРЕНОС : единиците содржат вграден автоматски изедначување и за засилување на звукот за да се обезбеди оптимална сигнал на пренос без загуба во видео/аудио квалитет.ФЛЕКСИБИЛНИ ДАЛЕЧИНСКИ УПРАВУВАЧ ФУНКЦИЈА : Контрола на матрицата switcher преку панел со копчиња, RS232 сериски порт, Ethernet,или IR-далечински.Покрај тоа, A/V Интеграција ќе обезбеди апликацијата за КОМПЈУТЕР.Пропусен опсег До 18 Gbps; HDMI 2.0 верзија; Поддршка HDR10.

Главните карактеристики

Избор на клиент