.

.

3M Термички Проводници за на доградба на Акрилни Интерфејс Подлога 5590H, Сива, Високи Перформанси Интерфејс Подлога, Термичка Управување - 0.5 Ширина, 1.08 Должина, Право?

3M Термички Проводници за на доградба на Акрилни Интерфејс Подлога 5590H, Сива, Високи Перформанси Интерфејс

DEN 331.20

Пристапност
Во достапна форма

Проводен : одлична издржливост за долгорочниот коефициент на топлинска спроводливост и електрична изолација стабилност со добар температура отпор, идеално погоден за апликации кои бараат не-силиконска својства.Функција : користи помеѓу топлина генерирање на компоненти за да се помогне во пренос на топлина која го чува на електронски заштитени и им дава способност да се кандидира поладна и повеќе.Примена : одлична акрилик мекост и conformability на не-рамни површини, го намалува притисокот за да електрични компоненти со добра јазот пополнување својства обезбеди одлична топлина проток.Карактеристики : ниска капи за удобен пред собранието и може да се умре сече за да се вклопи во повеќето апликации.Ги исполнува УЛ Запаливост Оценка УЛ 94 V-46. Спецификации : 0.059 во.дебели, 0.5 во.широк, и 1.08 во.долго правоаголна подлога може да биде соодветно да се користат во електрониката индустрии. 3 M Термички Проводници за на доградба на Акрилни Интерфејс Подлога 5590 H е мека акрилик-врз подлога дизајнирана за да обезбеди преносот на топлината пат подалеку од топлина генерирање компоненти. 3 M 5590 H е погоден за апликации кои бараат не-силиконска својства, акрилик еластомер е пониска цена еластомер опција од силикон и обезбедува пониски outgassing од силикон.Термички Проводници Интерфејс Влошки нуди добра конвертирање за комплицирани форми, добра флексибилност со над виткање, и лесно да се умре, се сечат за да одговараат на индивидуални апликации што ги прави идеални за да се апсорбира и пренасочување на топлината подалеку од критичните делови во такви апликации на Led диоди, автомобилски батерии, преносни компјутери и термички модули. 3 M Термички Проводници за на доградба на Акрилни Интерфејс Подлога 5590 H е мека акрилик еластомер-базиран интерфејс подлога.Таа има висока термичка спроводливост, добра електрична изолација својства и е идеално погоден за апликации кои бараат не-силиконска својства.

Главните карактеристики

Избор на клиент