.

.

2021 Астрономски Телескоп - Професионални Stargazing HD Refractor Телескоп 400mm Фокусна Должина, Висока Зголемување Астрономски Телескоп да се Набљудуваат Длабоко Место за Stargazi

2021 Астрономски Телескоп - Професионални Stargazing HD Refractor Телескоп 400mm Фокусна Должина, Висока Зголемување

DEN 264.00

Пристапност
Во достапна форма

MAGNIFICATIONS : 20 X-30 X-40 X зголемување телескоп, a thoughtful почетник микроскоп за децата да донесе поблиски се погледне на светот околу нив, се истражуваат земјиште со 20×, 30× и 40× зголемување eyepieces, доколку се користи правилно, оваа комбинација го прави лесен за вашето дете да се најдат на месечината, а потоа зумирате за close-up фотографии.ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ : телескоп е составен од премиум ABS акрилик.Делови се стабилна и не е лесно да се биде прекината.Светлината weigt Табела-топ Tripod,направи набљудување повеќе стабилна и цврста со дизајн на чадор форма во текот на набљудувањето.Задоволство загарантирана - Вие и вашето дете ќе љубов оваа лунарната телескоп!Ние се гордееме со квалитетот на нашите производи да ги инспирира љубов на науката кај децата. 1 x Tripod EASY РАБОТАТА : Лесно поставување и лесен за користење,инсталирајте рок од 3 минути ,adustable телескоп агол,и олабавување на завртки да се прилагоди агол и прицврстете ја кога ќе се најдат на вашиот најдобар агол.Свитлива tripod го прави повеќе компактен и portable Color : Црна + Сива Окуларот Зголемување : 20 X, 30 X, 40 X Применливи Луѓе : Почетници, Деца Главната Цевка Должина : Околу. 40.5 cm / 15.9 во Tripod Должина : Околу. 33cm / 13.0 во Tripod се Одвиваат Висина : Околу. 37cm / 14.6 во Тежина : Околу. 606g Material : ABS Plastic EDUCATIONAL НАУКА ИГРАЧКА : За ученици од 5 до 12 години.Идеален за родителите да се воведе и solidify на нивните деца љубов кон астрономијата.одличен подарок за младите астрономите со Портата-начин природата и вселената.Промовира вашите деца' curiousity и истражување pleasure1 x 30 X eyepiece MAGNIFICATIONS : 20 X-30 X-40 X зголемување телескоп, a thoughtful почетник микроскоп за децата да донесе поблиски се погледне на светот околу нив, се истражуваат земјата & небото!Може да се користи како рачен телескоп, погоден за stargazing,земјиште истражување, концерт, животно набљудување и така on1 x Telescope PREMIUM КВАЛИТЕТ : телескоп е составен од премиум ABS акрилик.Делови се стабилна и не е лесно да се биде прекината.Светлината weigt Табела-топ Tripod,направи набљудување повеќе стабилна и цврста со дизајн на чадор форма во текот observation1 x 20 X eyepiece1 x 40 X окуларот.

Главните карактеристики

Избор на клиент