.

.

САД го Дадат Господар PRO Мини 5 Унца Пропан Накит Печката со Crucible и Маша Боракс Топење Злато Сребро Бакар Остатоци Метални Рециклирање 5oz Унца Капацитет

САД го Дадат Господар PRO Мини 5 Унца Пропан Накит Печката со Crucible и Маша Боракс Топење Злато Сребро Бакар

DEN 3719.04

Пристапност
Во достапна форма

СОВРШЕН ДОМ SMELTER - револуционерниот Фрлија Господар GG Mini Pro обезбедува максимална забава и за комунални услуги во мал пакет, идеален за оние кои немаат многу простор да се посвети на хоби, или за добрите кои само треба втората опција за мали работни места.СÈ што ЌЕ ТРЕБА - Ние сме вклучени сите најважен за успешна & безбедно дома топење како тешка пар на маша, корисна ingot послужавник, па дури и една кеса на Боракс.Почеток на денот вашиот пакет пристигнува!.АЛУМИНИУМ Е САМО ПОЧЕТОК - Додека повеќето домашни хобисти и аматерски smelters започнете со топење на нивните остатоци од алуминиум, ќе можете брзо ќе биде вовлечен во многу користи од високи-температура на печка.Злато, сребро, и други најчесто се наоѓаат метали не одговара за GG Mini Pro!.САМО ОТСТРАНЛИВ КАПАК НА ПАЗАРОТ - Се на најголем предизвик проекти може да се најдат онлајн, GG Mini Pro е предизвик.Нема други печка во својата класа има карактеристики на натпреварот, како солидна отстранлив капак, да ви помогне да се одржува дури и температура, и подолго.МАЛА, НО МОЌНА - На GG Mini Pro има капацитет што е помалку од нашите други Фрлија Господар модели, што го прави одличен стартер-печка.Кога сте подготвени да скокаат нагоре во големина, ние сме подготвени за вас!.На GG Mini Pro од Леано Господар е дизајниран со дом-smelter во умот.Без разлика дали сте на маргините размислуваат како неверојатно тоа ќе биде да се топи метал, или некој кој е веќе вклучени и сака подобра опрема, GG Mini Pro е вашиот печка.Ограничен само од вашата имагинација (и законите на термодинамиката) вие исто така може да се топи метал само како суперхерој!Злато, сребро, & алуминиумска не одговара за вашиот GG Mini Pro.Совршен за накит & занаети.

Главните карактеристики

Избор на клиент