.

.

Индукција Греење Одбор Модул, 1000W Висока Фреквенција Печатени Коло Електронски Компоненти со Висока моќ Супер Топлина Мијалник

Индукција Греење Одбор Модул, 1000W Висока Фреквенција Печатени Коло Електронски Компоненти со Висока моќ Супер

DEN 1130.16

Пристапност
Во достапна форма

【Добри Перформанси】индукција грејач модул има високо‑моќ супер топлина мијалник, кои носат добри топлина дисипација ефект.Кабелот за напојување е дизајниран со целосна бакарна фолија за зголемување на струја и топлина. 【Висок Квалитет】Индукција греење одбор модул е направен од висок степен на печатени плочки на табла, силни и издржливи, која има стабилни перформанси и долг животен век. 【Практични】индукција грејач одбор има супер печатени коло изглед дизајн, не само што има вентилаторот за ладење интерфејс, но, исто така, може да се користи како за Тесла празнење, генератор на напон инверторот, итн. 【Апликација】индукција греење одбор може да се користи со графит crucible да smelt злато, сребро, бакар, алуминиум и други метали, униформа греење, брз и лесен. 【Обезбедување на квалитет】производ е произведен под строга контрола на квалитетот и барања на стандардот, и има висока безбедност фактор, така што може да се користат со доверба.Функција : 1. Може да се користи со графит crucible да smelt злато, сребро, бакар, алуминиум и други метали, униформа греење, брз и лесен 2. Кабелот за напојување е дизајниран со целосна бакарна фолија за да се зголеми струја и топлина 3. Употреба на високо‑моќ супер топлина мијалник, кои носат добри топлина дисипација ефект 4. Супер печатени коло изглед дизајн, не само што има вентилаторот за ладење интерфејс, но, исто така, може да се користи како за Тесла празнење, генератор на напон инверторот, итн. 5. Индукција греење одбор модул е направен од висок степен на печатени плочки на табла, која има стабилни перформанси Спецификација : Предмет Тип : Индукција Греење Одбор Материјал : Печатени коло Максимална Струја : 20 A Максимална Моќност : 1000 W Пакет Листа : 1 x Индукција Греење Одбор 1 x Бакар Јамка.

Главните карактеристики

Избор на клиент