.

.

AFV Клуб 35088 – Модел Комплет Flak 18, 88 cm

AFV Клуб 35088 – Модел Комплет Flak 18, 88 cm

DEN 633.60

Пристапност
Во достапна форма

Пластични модел на одлучување.Возила.Војската.На 8.8 cm пиштол (осумдесет-осум) бил германски анти-авиони и анти-тенк артилерија пиштол од втората Светска Војна.Тоа е широко се користи од страна на Германија во текот на војната, и беше еден од најпознатите признати германски оружје на војната.Развој на оригинални модели доведе до широк спектар на оружје.

Главните карактеристики

Избор на клиент