.

.

Аргон CO2 Flowmeter и Регулатор, 0.25 MPa Аргон Гас Притисок Редуктор Регулатор на Двоен Колосек Метар Заварување Додатоци за Аргон Лачно Заварување Сечење

Аргон CO2 Flowmeter и Регулатор, 0.25 MPa Аргон Гас Притисок Редуктор Регулатор на Двоен Колосек Метар Заварување

DEN 643.20

Пристапност
Во достапна форма

Притисокот скала е јасна и прецизна, лесен за читање.Dual-цевка аргон проток метар е погоден за аргон, и голем не се лизга се справи со knob е лесно да се прилагоди 3.25 MPa Применливиот медиум : аргон/јаглерод диоксид Пакет Листа : 1 x Аргон Гас Притисок Редуктор.Dual-цевка аргон проток метар е погоден за аргон, и голем не се лизга се справи со knob е лесно да се прилагоди. [Поле на Примена] : Аргон CO2 регулатор и flowmeter е идеја избор за заварување, сечење ,хемиски и електроника индустрија. Прецизност фалсификување на регулатор на притисок, заедничка нишка чист бакар производство, компактна структура не е лесно да ' рѓа, добар притисок отпор, трајни, течење-доказ, и долг животен век.[Прифатлив Квалитет] : Нашата аргон проток метар телото е направен од високо-квалитет цинк легура, кои можат да го издржат тешките средини. Добро воздух стегање, заштеда на енергија и гас штедење, издржливи во употреба.Можете лесно може да се претвори прилагодување копчиња со рака.Овој гас регулатор на притисок/flowmeter може да се користи со Аргон, Хелиум , Азот и Аргон/CO2 мешани гас тенкови 4. Оваа аргон регулатор на проток на гас метар е погоден за аргон лачно заварување, сечење, хемиска индустрија и така натаму.Многу лесен за употреба во секое време.Броевите се јасно видливи и читања се точни.Еден flowmeter е лесно да се чита и да се калибрира за повеќе гасови.Овие вентили мерење на проток на гас го оценувате во прилог на регулирање на притисок.

Главните карактеристики

Избор на клиент