.

.

Зголемувачот, лупа Повеќенаменски Трајни Отпорен на Гребење за Откривање за Набљудување

Зголемувачот, лупа Повеќенаменски Трајни Отпорен на Гребење за Откривање за Набљудување

DEN 746.40

Пристапност
Во достапна форма

[Широко Примена] Широко се користат во многу ситуации, како што се читање, набљудување, изработка на ракотворби, итн. [Јасни Слики] оптички леќи има висока дефиниција зголемување и јасна слика, кој може да се задоволат различните потреби. [LED Светло] Овој рачни зголемувачот со LED светло, на пополнување на светлина е долготраен, и тоа е уште јасно во темнината на животната средина. [Висока Дефиниција] лупа има различни висока дефиниција зголемување ефекти да се обезбеди ефективна помош при набљудување на предмети. [Издржлив Материјал] Направени од високо квалитетна ABS и оптичко стакло материјали, која се чувствува удобно и отпорен на гребење.Функција : 1. [Висока Дефиниција] лупа има различни висока дефиниција зголемување ефекти да се обезбеди ефективна помош при набљудување на предмети.2. [LED Светло] Овој рачни зголемувачот со LED светло, на пополнување на светлина е долготраен, и тоа е уште јасно во темнината на животната средина.3. [Издржлив Материјал] Направени од високо квалитетна ABS и оптичко стакло материјали, која се чувствува удобно и отпорен на гребење.4. [Јасни Слики] оптички леќи има висока дефиниција зголемување и јасна слика, кој може да се задоволат различните потреби.5. [Широко Примена] Широко се користат во многу ситуации, како што се читање, набљудување, изработка на ракотворби, итн.Како да го Користите : Усогласување на центарот на објективот со објектот за да зумирате и да го набљудуваат.Спецификација : Предмет Тип : Зголемена Glass Model : TH-600600 Material : ABS+оптичко стакло Батерија : 4 x LR1130 1.5 V (Батерија, Не се Вклучени) Примена : Предмети да се зголемува за набљудување и detection Magnification : 2.5 X/25 X/55 XLens Дијаметар : Прибл. 62mm / 2.4, а во 18mm / 0.7 во, 10мм / 0.4 in Illumination : 4 x LED, 1 x UVProcess : Огледало тело мат Пакет Листа : 1 x Зголемувачот (Батерија, Не се Вклучени).

Главните карактеристики

Item Type:
Magnifying Glass
Model:
TH-600600
Material:
ABS+optical glass
Battery:
4 x LR1130 1.5V (Battery Not Included)
Application:
Items to be magnified for observation and detection
Magnification:
2.5X/25X/55X
Lens Diameter:
Approx. 62mm / 2.4in, 18mm / 0.7in, 10mm / 0.4in
Illumination:
4 x LED, 1 x UV
Process:
Mirror body matte
Package List:
1 x Magnifier (Battery Not Included) :
Избор на клиент