.

.

Црвено Силиконска Гума Лист, 60A 1/16 x 9 x 12 Инчи Комерцијални Одделение, Направени во САД, Без Лепило Подлога, Висока Темп Заптивка Материјал

Црвено Силиконска Гума Лист, 60A 1/16 x 9 x 12 Инчи Комерцијални Одделение, Направени во САД, Без Лепило Подлога,

DEN 2107.20

Пристапност
Во достапна форма

СУПЕРИОРНИ СВОЈСТВА : Температура Спектар -80 да 450 F, Затегнувачка Цврстина 700 psi, Издолжување 350%, 60 Брегот На Durometer, Црвена Боја.ГОЛЕМА ЗАПТИВКА МАТЕРИЈАЛ : Може да Издржи 450 F, Отпорен на Масла, Киселини, Acetone, и Повеќето Хемикалии.МНОШТВО НА УПОТРЕБА : се Користи Во Индустриски Поставки, за Морски, Автомобилската, од Дома, и За Широк Спектар на DIY Проекти.Намалувања Лесно w Нож/Ножици.НАПРАВЕНИ ВО САД : Произведен во Санта Ана, CA САД.ПРОФЕСИОНАЛЕН КВАЛИТЕТ : Нашите Комерцијални Одделение Силиконска Гума Нуди Голема Отпорност на Озон и Солена Вода, Може да Се Користи на Отворено.Исто така Познат како Polysiloxane, Ова Силиконска Гума Нуди Добра Отпорност на Широк Спектар на Хемикалии.Помек Durometer Гума Има Подобра Conformability; во 60 A Durometer, Ова Силиконска Гума е Медиум и Conformable.Мазна Завршница, Без Лепило Поддршка.Вклучува 1 Црвен Лист на Силиконска Гума .062 Инчи Дебела, 9" x 12" (1.6 mm x 230mm x 305mm).Извонредна Отпорност на УВ, Озон, Оксидација и Атмосферски.Предности на Силиконска Гума : 450 F Употреба Температура, Отпорен на Масла, Киселини, Животински Масти, Оцет, Acetone, Amonium Хидроксид, и Природен Гас.Не се Препорачува за Бензин, мазут, Kerosene, или Toluene.

Главните карактеристики

Избор на клиент