.

.

Rockford Fosgate P300-10T Удар 10 300 Вати Напојува Камион Запечатена Кутија Subwoofer

Rockford Fosgate P300-10T Удар 10 300 Вати Напојува Камион Запечатена Кутија Subwoofer

DEN 7199.76

Пристапност
Во достапна форма

Удар P300-10 T е универзален "сите во едно" автономни subwoofer куќиште со вграден засилувач за намалувањето на Бас во било која фабрика или резервни систем.10" висока излезна subwoofer е отпорност оптимизиран за изградена во 300-вати класа-D засилувач во тенок дизајн на куќиште - Димензии : 13.3" x 21.7" x 7.9" x 4.8".Кој е прилагодлив 12db/Октава ниска помине crossover, изградена-во прилагодливи бас зголеми EQ, и вграден 0°/180° фаза switch.На комплет може да биде поврзан преку звучникот ниво влезови за конекција за да фабрички системи, или традиционалната линија на ниво на инпути за резервни системи.Познатиот Rockford Fosgate изградба на квалитетот, со целосна 1 година гаранција кога набавува од овластен Rockford Fosgate препродавач.Изградени со 5/8" МДФ (Средна Густина Fiberboard) за најдобар acoustical својства и се покриени со топлина активира винил заврши да се спротивстави на знаци.Брзо Исклучување Вклучување/Земјата конектор.Димензии (H x W x Д1 x D2) : 13.3" x 21.7" x 7.9" x 4.8".Комерцијален Rockford Fosgate висока излезна 10" subwoofer.Специјално дизајнирани и оптимизирани да работат со вграден засилувач за да се произведе највисок излез е можно.Зачестеност Одговор : 35 Hz да 150 Hz.Интегриран Засилувач со 300 W на RMS моќност за висока излезна но минимално влијание на возила полнење и електричен систем.Класа-D топологија која како рбет за висока ефикасност, ниска струја дизајн.Вграден-во 0°/180° фаза switch.Посебна ниско ниво и звучник ниво влезови.Вграден-во прилагодливи стекнат & бас зголеми EQ.Прилагодливи 12db/Октава ниска помине crossover.Интелигентен автоматски го вклучите/исклучите функцијата.Голем AWG текст терминали.

Главните карактеристики

Избор на клиент