.

.

Pepcid Pepcid Заврши Двојна Акција Киселина Редуктор + Antacid Chewable Таблети, Бери Вкус, 8 Кт, 8.0 Count (Пакување од 6)

Pepcid Pepcid Заврши Двојна Акција Киселина Редуктор + Antacid Chewable Таблети, Бери Вкус, 8 Кт, 8.0 Count

DEN 210.48

Пристапност
Во достапна форма

8-број на Pepcid Заврши Двојна Акција Киселина Редуктор + Antacid Chewable Таблети за брзо дејство на on-the-go олеснување на горушица поради киселина варење и кисело стомакот.Само еден chewable таблета почнува да работи за ублажување на горушица и да се намали киселина право на почеток на симптоми, така можете да добиете помош која работи брзо и трае.Специјално формулиран со 10 милиграми на famotidine, познат киселина редуктор, плус 800 милиграми калциум карбонат и 165 милиграми на магнезиум хидроксид, кој се антациди.Не компромис на горушица олеснување.Овие таблети помогне да се неутрализира киселина и дојде во еден лесен chewable формат со вкусни бери вкус.Поединечно завиткани за патување, на двојна акција antacid и киселина намалување chewables може да се преземат за да одат во вашиот автомобил, во чанта на авионот, или каде што треба брзо горушица олеснување.Брзо ублажување на горушица се поврзани со киселина варење и кисело стомак со Pepcid Заврши Киселина Редуктор + Antacid Chewable Таблети.Само еден бери-зачинет chewable таблета овозможува брза, долго-траен ослободување од горушица поради киселина варење.Формулиран со киселина редуктор famotidine и антациди калциум карбонат и магнезиум хидроксид, оваа појава на горушица chewable работи веднаш да се неутрализира желудочна киселина.На поединечно завиткани chewables се идеални за патување и може да се преземат за да одат во вашиот автомобил, во ташна, на авионот, или каде што треба брзо горушица олеснување.

Главните карактеристики

Избор на клиент