.

.

MSI GE76 Рајдер 17 Игри и Забава Лаптоп (Intel i7-11800H 8-Core, 64GB RAM меморија, 8TB PCIe SSD, GeForce RTX 3070, 17.3 Full HD (1920x1080), WiFi, Bluetooth, веб Камера, Победа 10 Про) со Центар

MSI GE76 Рајдер 17 Игри и Забава Лаптоп (Intel i7-11800H 8-Core, 64GB RAM меморија, 8TB PCIe SSD, GeForce RTX

DEN 919.20

Пристапност
Во достапна форма

【Надгради】 Печат е отворена за Хардвер/Софтвер се надополни само за подобрување на перформансите. 17.3" Full HD (1920x1080) 360 Hz Освежете го Оценувате IPS Дисплеј; Wi-Fi 6 E AX1675, Bluetooth 5.2, Ethernet LAN (RJ-45), 1080p Full HD Камера, По Клучните RGB позадинско осветлување Полна Големина (10 Копче) Тастатура. 【Моќни Перформанси со Intel Core i7-11800 H Octa Core】 11 Генерација Intel Core i7-11800 H 2.3 GHz Процесор (до 4.6 GHz, 24 MB Кеш, 8-Јадра, 16-Конци, ) ; NVIDIA Ge Force RTX 3070 8 GB GDDR6 Посветен Графика, VR Подготвени. 【Голема Брзина и Мултитаскинг】 64 GB DDR4 SODIMM; 280 W Напојување, 4-Клетка 99 WHr Батерија; Титан Сина Боја,. 【Огромна Складирање】 8 TB PCIe NVMe SSD; 2 USB 3.2 Gen1, HDMI (до 4 K(3840 x 2160) во 60 Hz), 1 мини Дисплеј Порта, Thunderbolt 4 (Тип-C), USB 3.2 Тип-C Gen2, SD Читач, Нема Оптички Диск, приклучок за Слушалки/Микрофон Комбо Џек., Windows 10 Про-64., 1 Година од Производителот гаранција од Great Price Tech (Професионално надоградена со Great Price Tech).Вклучува Dockztorm USB Хаб(специјално Издание Преносни Docztorm Податоци Хаб, Супер Брзо Податоци Syn го Оценувате до 5 Gbps).Great Price Tech продава компјутери со сопствени/надгради конфигурации за да се подобрат перформансите на системот.Ако компјутерот има измени како што е наведено погоре, производителот кутија беше отворена од страна на нашите високо обучени техничари за тестирање, инспекција и инсталација на надградби според спецификациите рекламира.Сите компјутери и компоненти се сосема нови.Процесор : Intel Core i7-11800 H 2.3 GHz Процесор (11 Генерација, до 4.6 GHz, 24 MB Кеш, 8-Јадра, 16-Конци, Складирање : 8 TB PCIe SSD (Solid State Drive)Меморија : 64 GB DDR4 ТАКА-DIMMGraphics : NVIDIA Ge Force RTX 3070 8 GB GDDR6 Посветен Графика, VR Подготвени Оперативен Систем : Windows 10 Про-64 Connectivity : Wi-Fi 6 E AX1675, Bluetooth 5.2, Ethernet LAN (RJ-45)Камера : 1080p Full HD Webcam Input/Излез : , Целосна големина на Црно По Клучни RGB позадинско осветлување Полна Големина (10 Копче) Тастатура, Дисплеј : 17.3" Full HD (1920x1080) 360 Hz Освежете го Оценувате 16 : 9 IPS Display Ports/Слотови : , 2 USB 3.2 Gen1, HDMI (до 4 K(3840 x 2160) во 60 Hz), 1 мини Дисплеј Порта, Thunderbolt 4 (Тип-C), USB 3.2 Тип-C Gen2, SD Читач на картички, Нема Оптички Диск, приклучок за Слушалки/Микрофон Комбо Jack Battery : 280 W Напојување, 4-Клетка 99 WHr Battery Color : Титаниум Blue Form/Стил : Standard Product Димензии (Wx Lx H) : 15.6 ВО x 11 ВО x 0.9 ВО.Тежина : 6.50lb1 Година Производителот гаранција од Great Price Tech (Професионално надоградена со Great Price Tech).

Главните карактеристики

Избор на клиент