.

.

Луна Техника, LTK9500, Дејв Млади Опстанок Систем, 23in. Целосна Должина Танг Machete, TPR Рачка, Карбид Совет, Вклучува Црна Обвивка со MOLLE Систем

Луна Техника, LTK9500, Дејв Млади Опстанок Систем, 23in. Целосна Должина Танг Machete, TPR Рачка, Карбид Совет,

DEN 2395.20

Пристапност
Во достапна форма

Дејв млади дизајн : основач и директор на Arma обука, која е подучени од страна на професионалци со преку 50 години во комбинација за Спроведување на Законот и воено искуство.Разноврсна дизајн : за употреба во кампување & Опстанок средини.Може да се намали, го виде, и Пункција.Силна сечилото : дизајниран со дебел, целосна должина танг и здрав overmold зафат.Лизга отпорни на рачка : дизајниран со црна TPR во дијамант шема.Црна обвивка : Дизајниран со MOLLE систем за максимална употреба и чување.Карбид совет : со 70 HRC, тоа може да се користи како стакло прекинувач или поле за напредок.Луна Технолошки оружје се изградени за алфа во вас.Дизајниран од страна на Дејв Млада-Основач и Директор на ARMA Обука, која е подучени од страна на професионалци со преку 50 години во комбинација за спроведување на законот и воено искуство.На LTK9500 може да се пофали разноврсна, machete дизајн, наоружува со опстанок алатка која ви држи излегува на врвот преку сите видови на опстанок ситуации.Неговата целосна должина танг сечилото е направен со 440 SS (7 Cr17 Mo V) , е serrated на сечилото риџ и edge, и е дизајниран со јаже машина.Нејзините црни дијамант-ткаеше, TPR се справи со се лизга отпорни и има карбид совет (70 HRC), кој може да се користи како стакло прекинувач или поле за напредок.Да се воспостави себе си со доверба само еден може да го има со голема machete во рака.

Главните карактеристики

Избор на клиент