.

.

LYB Воздух Моторни Капа Покрие Меки Силиконски Анти-Прашина Заштитник Покрие Летало Додатоци Комплет за Летало DJI FPV (Сина)

LYB Воздух Моторни Капа Покрие Меки Силиконски Анти-Прашина Заштитник Покрие Летало Додатоци Комплет за Летало

DEN 1941.60

Пристапност
Во достапна форма

1. Направени од високо-одделение мек силикон, кои ќе бидат повеќе траен и еколошки. 2. Заштитете го вашиот FPV мотори далеку од прашина и влага. 3. Силикон guard капа е дизајниран за DJI FPV серија. 4. На силициум капа заштитите вашиот мотор престој на отворено, кои во голема мера се намали зачестеноста на моторни грешка. 5. Силикон капа е лесно да се инсталира и да се вклопуваат за DJI FPV мотори големина и тип.Овој производ е направен од високо-одделение мек силикон, што го прави траен и еколошки.На силициум капа заштитите вашиот мотор престој на отворено, кои во голема мера се намали зачестеноста на моторни грешка.Силикон капа е лесно да се инсталира и да се вклопуваат за DJI FPV мотори големина и тип.

Главните карактеристики

Condition:
 100% brand new
Material:
 Silicon
Color:
  Yellow,White,Red,Black,Blue
Diameter:
 approx. 3cm / 1.2 inch
Height:
 approx. 3.5cm / 1.37 inch
Weight:
 3.5g
Избор на клиент