.

.

Laminating Машина Мали A4 Две-Ролна Систем за Брзо Загреете за Домашна Канцеларија Училиште Бела или Црна Laminator-Бела

Laminating Машина Мали A4 Две-Ролна Систем за Брзо Загреете за Домашна Канцеларија Училиште Бела или Црна Laminator-Бела

DEN 2013.60

Пристапност
Во достапна форма

☞ 300мм/мин laminating брзина, во голема мера да заштедите време и да се подобри ефикасноста на работата. 2-ролери систем обезбедува торбичка се загрева рамномерно и ламинат без проблеми, обезбедување на совршен laminating исход без воздушни меурчиња или брчки. ☞Ги задоволи Различните Ламиниране Користи Дома : Скучна листи, to-do листи, детските цртежи, семејни фотографии, оброк планови, DIY уметнички дела, багаж ознаки, подарок картички, разгледници, итн. ☞laminator поддржува ламиниране на предмети во A4/писмо, големина, A5/фото големина и бизнис картичка големина. ☞ Совршен Чувар на Било Повод : A4 Laminator за домашна употреба и користење со компактна големина и ултра-лесни дава супер-погодно за преносливост, одговара за речиси секој десктоп во вашиот дом/канцеларија/училиште, и тоа, исто така, продавници и кога вие не сте го прават каширане. ☞Професионален квалитет-ние сме многу сигурни во квалитетот на производот, и ако наидат на производот прашања, ние ќе бидеме среќни да се обезбеди враќање на парите или замена-не може да се каже дека се повеќе фер!.Laminator параметри : Лепак ширина 230 (mm)Спецификација A4 Glue дебелина 0.6 (mm)Лепак брзина 300м/min Maximum пластична амбалажа ширина 230 (mm)Печка на температура од 120 (℃)Напон 220 (V)Моќ 260 (w)Тежина 0.72 (kg)Мерки на претпазливост за laminating машина : 1. Ве молиме не го донесе облека, накит, коса и други објекти во близина на влезот од машината.Освен за филм и назначени елементи, не ставајте никакви други предмети во машина.2. За да се избегнат несреќи, ве молиме исклучете го приклучокот кога машината не е во употреба.3. Ве молиме не вметнувајте приклучокот на оваа машина во оштетените штекер.4. Забрането е да се користи од страна на децата и возрасните треба да биде под надзор за време на користење од страна на малолетниците им е забрането да се избегнат несреќи. 5. Ве молиме не спреј запалив гас или течност на хартија шредер да се избегне fire Warm Совети за Laminating Машина : Laminator се препорачува да пластика-капсулирало неважни документи/слики за време на првата употреба за да се избегне загуба поради неправилна работа или други причини за време на првата употреба.

Главните карактеристики

Избор на клиент