.

.

Strathmore 140-208 Подготвени се Намали Акварел, Ладно Притиснете, 8 x 10, Бела, 10 Листови

Strathmore 140-208 Подготвени се Намали Акварел, Ладно Притиснете, 8 x 10, Бела, 10 Листови

DEN 294.72

Пристапност
Во достапна форма

Стандардна големина листови за готови рамки.Одлична површината сила за поголема вода се одржи надвор, подобрување на боја кревање, и мешање. 140 lb. / 300 gsm. 100% памук.Киселина Слободни.На Strathmore 500 Серија Подготвени се Намали Акварел Ладно Притиснете Трудови се стандардна големина листови за готови рамки и душеци совршен за вашата акварел креации.Заштеда на време и пари и правење на кадрирање полесно и помалку скапи, овие стандардна големина листови се идеални за средно до напредно watercolorists.На Strathmore 500 Серија Подготвени се Намали Акварел Ладно Притиснете Трудови користат потешко големина и површина сила да се обезбеди поголема вода се одржи надвор, подобрување на боја кревање, и мешање.Овој труд е 100% Памук, киселина слободни, и архивирање.

Главните карактеристики

Избор на клиент