.

.

Каубој Burp Крпа - Руно w/Име или Текст

Каубој Burp Крпа - Руно w/Име или Текст

DEN 262.80

Пристапност
Во достапна форма

Направени од Руно или Микрофибер Velour.Правоаголни Руно : Прибл. 16" x 12".Од кикирики во облик на Velour : Прибл. 19.5" x 9.5".Обичај пред се соочуваат со дизајн w/ бела подлога.Машина перат*.Во потрага да му дадете на вашето бебе сите од најдобрите утешува?Нашите burp облека се одлично место за да започнете!Овие персонализирани burp облека се одлични за по вашето бебе изел, како и персонализирана дизајн, исто така, ги прави шармантна keepsake по вашето бебе има надраснали нив.Тие дури и може да послужи како прекрасен, но неверојатно функционален, бебе туш подароци за expectant семејство во вашиот живот!Изберете вашето бебе burp крпа од нашите две стилови - Руно (правоаголен) или Микрофибер Velour (кикирики форма).На лесни и абсорбента дизајн го прави секој burp крпа повеќенаменски; да ги користите како burp подлога, а круг подлога, менување на маса, или резервни ткаенина за чистење на било бебе хаос.Вашето прилагодување се прикажува низ фронт со baby-safe мастило за да се обезбеди дополнителна удобност со бела подлога.Дизајн Прикажани : Каубојски (#99710)Карактеристики : ==================================== * Направени од Руно или Микрофибер Velour * Правоаголна Руно : Прибл. 16" x 12" * Кикирики-во облик на Velour : Прибл. 19.5" x 9.5" * Обичај пред се соочуваат со дизајн w/ бела подлога * Машина перат* * Увезени & Печатени во USACare Инструкции : ==================================== * Машина за миење со млака вода и благ детергент * Собори сува на ниска топлина.

Главните карактеристики

Избор на клиент