.

.

100ml Пластични Дипломирал Цилиндар Јасно Сино Функционирам Мерење на Цилиндар Цевка со Шестоаголни База

100ml Пластични Дипломирал Цилиндар Јасно Сино Функционирам Мерење на Цилиндар Цевка со Шестоаголни База

DEN 1192.80

Пристапност
Во достапна форма

✿【Широко се Користи】 : Одлична за експериментални проекти или кујна,хемиски отпорни на повеќето киселини,бази и многу заеднички растворувачи.Можете да ги користите за сиромашните восок или мерка брашно,шеќер,оцет,сос и на други течности. ✿【Јасно Дизајн】 : Дипломирани цилиндар е транспарентна,мерење на цилиндар со сини напредок може да се забележи на milliliters ви треба. ✿【Материјал】 : Изработени од Полипропилен(PP) Материјал, лесен, лесно да се справи и чисти,Издржливи и еднократно. ✿【Капацитет】 : Мерење beakers 100ml,. ✿【Отпорност на топлина Спектар】 : Употреба на 140°C (284°F).Детали за производот : материјал : пластика.Боја : транспарентна сина скала.Големина : 100ml.Капацитет : 66 грама.Пакетот вклучува : 1pcs пластични мерење цилиндар.Ние сме посветени на обезбедување на клиенти со квалитетни производи и задоволителен услуги,Ако имате било какви прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе го реши проблемот за вас во рок од 24 часа.

Главните карактеристики

Избор на клиент