.

.

ONWRACE Рачни Калкулатор, Електронски Десктоп Апликации, Ултра Тенок Мини Транспарентен Соларен Погон LCD Екран на Допир Студент Калкулатор

ONWRACE Рачни Калкулатор, Електронски Десктоп Апликации, Ултра Тенок Мини Транспарентен Соларен Погон LCD Екран

DEN 176.64

Пристапност
Во достапна форма

Практична електронски калкулатор е општа намена калкулатор, погоден за секојдневно пресметка работа.Лесен за носење, тоа е совршен избор за статистика, бизнис и за домашна употреба.LCD екран обезбедува јасен и лесен-за-читање броеви за подобрување на гледање удобност.На ергономски дизајниран електронски калкулатор е во согласност со човечкото тело е навики и да се чувствува удобно. 8-цифрениот LCD екран го прави лесен калкулатор лесен за употреба.Екранот на допир без калкулатор копчето за завршување.Со мали димензии и мала тежина дизајн е погодна за возрасни и деца.Овој електронски калкулатор ќе биде добар помошник во вашиот секојдневен живот.Спецификација : Не батеријата е потребно, напојува со соларна енергија.Одлична изработка, погодно за да ги користите.Добар подарок за студентот.Тип : Калкулатор Материјал : Пластични Боја : Испрати Случајно Функција : Соларна Енергија, Транспарентен, Екран на Допир, Студија Алатка Големина : x 11cm 8cm/4.33" x 3.15" (Прибл.) Забелешка : Поради светлината и на екранот за поставување разлика, објектот е боја може да биде малку поинаков од слики.Ве молиме овозможи мала димензија разлика поради различни прирачник за мерење.Пакетот Вклучува : 1 x Калкулатор.

Главните карактеристики

No battery required, powered by solar power. :
Excellent workmanship, convenient for to use. :
A good gift for student. :
Type:
Calculator
Material:
Plastic
Color:
Sent Randomly
Feature:
Solar Power, Transparent, Touch Screen, Study Tool
Size:
11cm x 8cm/4.33 x 3.15 (Approx.)
Note:
Due to the light and screen setting difference, the item's color may be slightly different from the pictures. :
Please allow slight dimension difference due to different manual measurement. :
Package Includes:
1 x Calculator :
Избор на клиент