.

.

Зелена Вредност 25005V LED Замена на Сијалица База Кула

Зелена Вредност 25005V LED Замена на Сијалица База Кула

DEN 236.64

Пристапност
Во достапна форма

Одговара тип : Универзална Одговара.Пакетот должина е 13.97 cm.Пакетот висина е 1.016 сантиметри.Пакетот ширина е 7.366 сантиметри.Зелена Вредност LED замена светилки се изграден со најдобрите LED осветлување технологија и материјали.Оваа Зелено Вредност LED сијалица има 1076 база; 250 ЛУМ; широк напон спектар на 8-30v; Апликации вклучуваат 12 или 24 Volt DC во auto, морски, RV, и воени возила; 27 висока моќност 5050 SMD Led диоди; 3.24 Моќ W; Зрак на моделот е 360 степени; 3000-3500 K Топло Бела.Секоја Зелена Вредност LED сијалица има животен век од 30.000 часа, многу пати подолго од стандардната сијалица - заштедува време и пари, особено во оние кои е тешко да се постигне места.Нема подвижни делови или filaments, па не можат да го издржат тресење и вибрации.Нејзините направени со висок квалитет на SMDs (Surface-mount devices) и тежи приближно 1 унца.

Главните карактеристики

Избор на клиент