.

.

12V Батерија Метар-Батерија Полнач Тестер на 6‑12V Автомобил Автомобилската Оптоварување Аналитичар Моќ Метар 0‑200AMP Дијагностички Алатка W/Клип

12V Батерија Метар-Батерија Полнач Тестер на 6‑12V Автомобил Автомобилската Оптоварување Аналитичар Моќ Метар

DEN 718.80

Пристапност
Во достапна форма

2 V, тековната мерење на точност е 0,1 Една, и постојните мерен опсег е 0-200 A. ☂【Преносни и здрава】На детектор е преносен и компактен со рачка, кој е многу удобен за носење, со батеријата клип, лесен за употреба; тестот на времето е до 120 секунди, и тоа може да се работи за 120 секунди без преоптоварување или горење. ☂【Висока точност】автомобил детектор на батеријата, се однесува на оптоварување низ единица и мерки за излез на метар, што точно може да укажуваат на батеријата напон, батерија неуспех и краток спој на батеријата.Намалување на healthyty опасности, нека ви употреба со мир на умот. ☂【Висок квалитет, избор на материјали】автомобил батеријата детектор е направен од високо-квалитетни нерѓосувачки челик школка, бакарна жица и бакар-обложено жица менгеме, која може да се прошири на услугата живот.☂【Висока точност】автомобил детектор на батеријата, се однесува на оптоварување низ единица и мерки за излез на метар, што точно може да укажуваат на батеријата напон, батерија неуспех и краток спој на батеријата. ☂ 【Лесно може да се прочитаат】На боја кодирани voltmeter аналоген приказ на батеријата тестер е лесно да се прочита за да се обезбеди дека батеријата работи добро. ☂【Широк спектар на апликации】6v·12 V батерија со висока моќ на испуштање на метар е погоден за големи сегашниот оптоварување тест точно покажува статусот на батеријата. ☂【Висок квалитет, избор на материјали】автомобил батеријата детектор е направен од високо-квалитетни нерѓосувачки челик школка, бакарна жица и бакар-обложено жица менгеме, која може да се прошири на услугата живот.Ви обезбедува со голема погодност.На напонски мерен опсег е 6-12 V, напонот на мерење на точност е 0.Тоа е исто така се користи за тестирање на ефикасноста на полнење систем. ☂【Широк спектар на апликации】6v·12 V батерија со висока моќ на испуштање на метар е погоден за големи сегашниот оптоварување тест точно покажува статусот на батеријата.Намалување на healthyty опасности, нека ви употреба со мир на умот.Ви обезбедува со голема погодност. ☂【Преносни и здрава】На детектор е преносен и компактен со рачка, кој е многу удобен за носење, со батеријата клип, лесен за употреба; тестот на времето е до 120 секунди, и тоа може да се работи за 120 секунди без преоптоварување или горење.

Главните карактеристики

Избор на клиент