.

.

О, Света Ноќ (Carols за Харфа и Глас) [Лист Музика] [1997] Adolphe Adams; Ширли Starke

О, Света Ноќ (Carols за Харфа и Глас) [Лист Музика] [1997] Adolphe Adams; Ширли Starke

DEN 163.68

Пристапност
Во достапна форма

слонова коска хартија.целосно се организира за харфа и глас.хорда симболи вклучени. "О, света ноќ, ѕвездите се сјае светло, Тоа е ноќта на нашиот драг спасител е раѓање." Оваа керол од Adophe Адамс стана еден од светските фаворити, со неговите подвижни воздржат, "да Падне на колена!О слушне ангел гласови!" Тоа е изложен тука, во аранжман за харфа и глас во 6/8 време; ниво е лесно да се средни.На лист музика е 4 страници долго, 8 ½ "x 11", отпечатени во црна на слонова коска хартија, и се состои од зборови (2 стих), мелодијата на гласот, хорда симболи, и аранжман за лост или педалата во свирењето на харфа.

Главните карактеристики

Избор на клиент