.

.

Нога Пилинг, Направи Сјајна Апсорбира Хранливи материи Нога Поправка Не Иритирачки за Секојдневна Употреба(Exfoliating)

Нога Пилинг, Направи Сјајна Апсорбира Хранливи материи Нога Поправка Не Иритирачки за Секојдневна Употреба(Exfoliating)

DEN 1176.00

Пристапност
Во достапна форма

Длабоко го надополнува влага е потребно од страна на кожата на нозете и за подобрување на сува и груба кожа.Ја прави кожата помека и помазна, и го регулира осветленоста на кожата на нозете.Тоа ефикасно заклучува серум на нога маска, така што хранливи материи може да биде лесно се апсорбира во кожата.Природни растителни формула, нежно се грижи за нозе кожата без иритација, погоден за секојдневна употреба.Помогне да поправка на вашиот оштетени нога клетки, да го ублажи кутикулите, да ги отстраните мртвите кожата и calluses.Функција : 1. Ја прави кожата помека и помазна, и го регулира осветленоста на кожата на нозете.2. Длабоко го надополнува влага е потребно од страна на кожата на нозете и за подобрување на сува и груба кожа.3. Помогне да поправка на вашиот оштетени нога клетки, да го ублажи кутикулите, да ги отстраните мртвите кожата и calluses.4. Тоа ефикасно заклучува серум на нога маска, така што хранливи материи може да биде лесно се апсорбира во кожата.5. Природни растителни формула, нежно се грижи за нозе кожата без иритација, погоден за секојдневна употреба.Спецификација : Предмет Тип : Нога Пилинг Mask Shelf Живот : 3 Years Net Тежина : 20g How да се користат : 1. По чистење и сушење на нозете, земете подножјето и откине запечатување лента.2. Стави на нога и да ја поправите печат со налепница.3. Се користи еден пар на нога маски секој ден, три до четири пара на нога маски по циклус кој зависи од вашиот тип кожа.Пакет Листа : 1 x Пакет на Нога Пилинг Маска.

Главните карактеристики

Item Type:
Foot Peel Mask
Shelf Life:
3 Years
Net Weight:
20g
How to use:
1. After cleaning and drying your feet, take out the foot and tear off the sealing strip. :
2. Put on the foot and fix the seal with a sticker. :
3. Use one pair of foot masks every day, three to four pairs of foot masks per cycle which depends on your skin type. :
Package List:
1 x Pack of Foot Peel Mask :
Избор на клиент