.

.

Д-р Теал е Epsom Сол Морски Алги Море Минерална Бања Впива Решение - Прочисти & Хидрат - Пакување од 2, 3 lb Resealable Кеси - придавам Влогови на Вашата Кожа, Ублажување на Стрес

Д-р Теал е Epsom Сол Морски Алги Море Минерална Бања Впива Решение - Прочисти & Хидрат - Пакување од 2, 3 lb

DEN 661.20

Пристапност
Во достапна форма

Ако се јавува нервоза, прекинете со употреба. д-Р Теал е Морски Алги Минерални Впие со мал број на вашиот омилен д-Р Теал Тело за Миење.Топла или топла soaks не треба да се користи од страна на лица со дијабетес, освен на советите на лекар.Се впие во моќта на океанот со хранливи материи богати д-Р Теал е Длабоко Морски Морски Алги Минерални Впие со Epsom Сол и Етерични Масла да се помогне да се прочисти, придавам влогови и надополнува.Натопете за 20 минути 2 пати неделно.Направени со Чиста Epsom Сол (Магнезиум Сулфат USP) и природни етерични масла, д-р Теал е Epsom Сол Soaks обезбеди низа на бенефиции.Овој уникатен минерални впие мешавини Чиста Epsom Сол, Морска Сол, Морски Алги и навлажнувачки есенцијални масла за олеснување на болки и болка и помогне хидрат кожата.Lemongrass и Портокал етерични масла се создаде блажен впива искуство да ослободи сетилата и да помогне да се обезбеди ослободување од стресот.Направен во сад Впие далеку непријатност од болки во мускулите : Прелива барем 2 чаши д-Р Теал е Морски Алги Минерални Впие под топло, водење бања вода.Консултирајте се со некој лекар ако иритација опстојува.Олеснување Мускулите и Болка Се : д-р Теал е Epsom Сол впие е лесен, остварливи начин да ги смири болки во мускулите по вежбање, ви помогне брзо закрепнување, и да го добиете назад во играта на животот.Состојки - Магнезиум Сулфат (Epsom Сол), Натриум Хлорид (Хималаите Розова), Натриум Бикарбонат, Macrocystis Pyrifera (Алги) Екстракт, Cocos Nucifera (Кокос) Масло, Helianthus Annuus (Сончогледот) Семе На Нафта, Cymbopogon Schoenanthus Масло (Lemongrass),Цитрус Aurantium Dulcis (Портокал) Тргни Нафта, Мирис (Parfum).Две вреќи од 3 кг секоја вкупно 6 lbs.Нежно масажа мешавина на кожата да slough далеку сува закрпи, откривајќи поздрав изглед на тен.Да се чува вон дофат на деца.Ако производот влегува во око, беше надвор темелно со многу чиста вода.Брзо и Лесно Режим : Смируваат болките во мускулите со 2 чаши д-р Теал е Epsom сол.Натопете за 20 минути, и нека богата со минерали впие далеку непријатност.Истурете 2 чаши Epsom Сол во топла бања и впие за 20 минути или, создаде мускулите опуштање паста со растворање лажичка на д-р Теал е Чиста Epsom Сол Впие во чаша топла вода и бришење во болка во мускулите.

Главните карактеристики

Избор на клиент