.

.

(3000 компјутери) 1/4-14 1 X (#3 pt), Само-за Дупчење Завртки, Хексадецимален Вовлечен за Миење Главата, од Нерѓосувачки Челик со Слој Отпорен на Корозија, Направени во U. S. A.

(3000 компјутери) 1/4-14 1 X (3 pt), Само-за Дупчење Завртки, Хексадецимален Вовлечен за Миење Главата, од

DEN 669.60

Пристапност
Во достапна форма

На вежба во облик на точка се користи за да се намали преку дебел и тврд материјал, без потреба од пилот дупка.Нерѓосувачки челик значително ја подобрува отпорноста на tarnishing или корозија.Дијаметар (Номинална) : 1/4"Дијаметар (Димензија) : 0.25"Нишка на Теренот : 14 Length (Номинална) : 1"Thread Length (Минимум) : 0.695"Низ Станови (Основна) : 3/8"Главата Висина : 0.237"Прирабница Дијаметар : 0.52"Вежба Големина : #3 Product Класа : Надворешно Навој Fasteners Order : Тема Сечење Fasteners Category : Авто-Дупчење Screws System на Мерење : НИ Units Brand : Aspen сврзувачки елементи®Главата Стил : Хексадецимален Вовлечен за Миење Head Drive Стил : Надворешни Хексадецимален Drive Thread на Ветер : Десен Thread Point : Авто-Дупчење Point Material : Нерѓосувачки Steel Material Одделение : AISI 302 Нерѓосувачки Челик (18-8)Материјал Процеси : Passivated Coating : Сребро Врвот Coat Coating Боја : Висок Сјај Silver Coating Стандард : 1,000 Час Сол Спреј Rated Origin : Направен во U. S. A. забелешка на нашиот производ слики : авторски права на слики, шематски претставувања.Овие се уметнички renderings која не може да се одрази на точниот изглед, пропорции и/или релативните димензии на вистинските производи.За повеќе прецизни слики и/или технички упатства, ве молиме контактирајте го нашиот клиент тим за поддршка.

Главните карактеристики

Избор на клиент