.

.

SmartGen ALC704 светлина кула Контролер, Осветлување контрола, мерењето се подигне, remote start/stop

SmartGen ALC704 светлина кула Контролер, Осветлување контрола, мерењето се подигне, remote start/stop

DEN 7392.00

Пристапност
Во достапна форма

Тие може да се користат во сите видови на автоматски светлина кула сет со компактна структура, напредни кола, и висока сигурност.ПЕРФОРМАНСИ И КАРАКТЕРИСТИКИ : 1.ALC700 серија контролори може да се користи за вклучување и исклучување рефлектори на светлината кула во соодветна цел и е компатибилен со двете AC и DC светлина кула сетови. SMS пораката функција (GSM модем мора да бидат опремени).Собира и покажува електрични параметри, температура на вода, масло, притисок, гориво ниво и други параметри на дизел светлина кула во собата.Тие имаат LCD дисплеј, избор на Кинески/англиски јазик интерфејс, модуларен дизајн, компактна структура и едноставен конекции.двете AC и DC светлина кула сетови.Покрај тоа, корисниците може да се далечински старт/стоп светло кула за поставување преку СМС порака.еден светлина кула единица за да се постигне закажани start/stop. Remote start функција. True RMS вредност откривање. Се компатибилни со двете AC и DC светлина кула сетови.Модулите се дигитални, паметни и мрежни и да уживате прецизни мерења на локации, аларм за заштита, како и далечински управувач, далечинско мерење и далечинска комуникација функции. Врз основа на микропроцесори, опремени со LCD екран со графички икони и светлото, избор на Кинески/англиски јазик интерфејс и силициум панел и pushbuttons;2.изгрејсонце и зајдисонце start/stop. Real-time clock (часовник) и во реално време календар функции овозможи закажани старт/стоп (секојдневни), на изгрејсонце и зајдисонце, старт/стоп светло кула поставите; исто така, закажани се започне време, се извршува за времетраење на време, време на изгрејсонце, време и зајдисонце, време може да се постави од страна на корисниците како нивните желби.ALC700 серија контролори усвојување на микро-процесор технологија и комбинираат автоматизација контролна функција со рефлектори контролна функција во еден производ.контролери се користи за автоматизација и мониторинг системи за контрола. 5 телефонски броеви.Кога неуспех се јавува, контролорот ќе се испрати на кратки пораки автоматски да max.

Главните карактеристики

Избор на клиент