.

.

ONWRACE Рачни Калкулатор, Електронски Десктоп Апликации, Тенок Соларна Енергија Енергија Допре Јасно Научен Калкулатор Студент Училиште Студија

ONWRACE Рачни Калкулатор, Електронски Десктоп Апликации, Тенок Соларна Енергија Енергија Допре Јасно Научен

DEN 581.28

Пристапност
Во достапна форма

Практична електронски калкулатор е општа намена калкулатор, погоден за секојдневно пресметка работа.Лесен за носење, тоа е совршен избор за статистика, бизнис и за домашна употреба.LCD екран обезбедува јасен и лесен-за-читање броеви за подобрување на гледање удобност.На ергономски дизајниран електронски калкулатор е во согласност со човечкото тело е навики и да се чувствува удобно.Со мали димензии и мала тежина дизајн е погодна за возрасни и деца.Овој електронски калкулатор ќе биде добар помошник во вашиот секојдневен живот.Добар подарок за студентот.Големина : x 11cm 8cm/4.33" x 3.15" (Прибл.).Спецификација : Креативни соларна енергија снабдување, јасно научен калкулатор.Одлична изработка, погодно за вас.Тип : Калкулатор Материјал : Пластични Боја : од Страна на Случајни Функција : Соларна Енергија, Подарок, Студија Додаток Големина : x 11cm 8cm/4.33" x 3.15" (Прибл.) Забелешка : Поради светлината и на екранот за поставување разлика, објектот е боја може да биде малку поинаков од слики.Ве молиме овозможи мала димензија разлика поради различни прирачник за мерење.Пакетот Вклучува : 1 x Калкулатор.

Главните карактеристики

Creative solar energy supply, clear scientific calculator. :
Excellent workmanship, convenient for you. :
Type:
Calculator
Material:
Plastic
Color:
By Random
Feature:
Solar Power, Gift, Study Accessory
Size:
11cm x 8cm/4.33 x 3.15 (Approx.)
Note:
Due to the light and screen setting difference, the item's color may be slightly different from the pictures. :
Please allow slight dimension difference due to different manual measurement. :
Package Includes:
1 x Calculator :
Избор на клиент