.

.

Континуитет Aquatics Гребен Основа Јодид – Ionic Јодид Течен Додаток за Морски Риби Аквариуми

Континуитет Aquatics Гребен Основа Јодид – Ionic Јодид Течен Додаток за Морски Риби Аквариуми

DEN 527.52

Пристапност
Во достапна форма

Стабилизирана, безбедно јодид додаток дизајнирани за да го хранам организми како што се меки корали и тешко корали.Придобивките tunicates, морски црви, сунѓери, macroalgae, и черупкари, вклучувајќи ги и ракчиња.Помага корали и школки го задржат нивниот колорит и штит против силна светлина.Не содржи глуконат или polygluconate.Силна Течни Јодид додаток за морски аквариуми; Не се користи директно во вода; Да се користат специфични барања.

Главните карактеристики

Избор на клиент