.

.

Koyo САД 6001 ZZC3 GXM Koy Топката Лого, 12 mm Понесе Големина, 28 mm Надворешен Дијаметар, 1.1024 Ширина

Koyo САД 6001 ZZC3 GXM Koy Топката Лого, 12 mm Понесе Големина, 28 mm Надворешен Дијаметар, 1.1024 Ширина

DEN 2248.80

Пристапност
Во достапна форма

На 6000 серија лежишта користат челик или polyamide кафези подеднакво посебна топки.Исполнет со Polyrex EM Маснотии.Ова осигурува товари се дистрибуирани рамномерно и го намалува триењето, да се зголеми брзина, и dampens бучава и вибрации.Штитот го штити работните делови на поаѓајќи од животната средина остатоци кои може да се претстави и да ги намали топката имајќи брзина и животниот век.Возен лежишта употреба возен елементи за одржување на поделба помеѓу подвижни делови за да се намали ротациона триење и поддршка радијална и axial товари.Внатрешниот и Надворешниот прстени појачани за подолг живот и заштита од абење.Accommodates и радијална и axial товари.Исто така, со стандардни ABEC 1 прецизност tolerances и поголеми C3 царинење лежишта одржување на усогласување и стабилност дури и на повисоки температури (120 степени C/248 степени (F).Возен лежишта се користи во голем број на апликации од земјоделски машини за пренесување на опрема, роботика, стоматолошка опрема, лифтови, возен мелници, брод кормило за да можат, и со вкупен резултат crushers, меѓу другите.Овие елементи може да биде еден од следниве видови : топката, цилиндрични, сферични, барел, игла, вретено, или конусни.Поради длабоко ритам геометрија лого може да издржи високи брзини, радијална товари, и axial товари.Двојно заштитените да им помогне на контаминација со истовремено подобрување на подмачкување задржување.Супер заврши raceways.Запечатени лежишта користат штит или гума печат за да се задржи contaminates како нечистотија и валкано надвор и лубрикант и се одликува со Mobil Polyrex ЕМ за живот подмачкување.На Koyo 6000 серија е длабоко ритам топката имајќи направени од квалитетни вакуум-degassed висока јаглерод хром, имајќи челик, што резултира со супериорен имајќи живот.Покрај тоа, серија обезбедува опции за запечатен лежишта или unsealed лежишта.Сите возен лежишта се отворени, заштитени, или запечатени.

Главните карактеристики

Избор на клиент