.

.

Моите Миленичиња Команда 1.25 Миле (6600 Ft) Куче Обука Јака Безбедно Куче Шок Јака со Далечински Шок, Вибрира, Тон и Трепка Светилник Светла Водоотпорен Батерија Куче Ло

Моите Миленичиња Команда 1.25 Миле (6600 Ft) Куче Обука Јака Безбедно Куче Шок Јака со Далечински Шок, Вибрира,

DEN 2879.76

Пристапност
Во достапна форма

Голем дострел и Долго траење на Батеријата.Моето домашно Милениче Команда висок квалитет на обука за Полнење може да се користи од далечина, користејќи удобно рачни далечински да помогне во секојдневниот тренинг.Со опсег до 1.25 Милји (6600 Ft /2 км) во отворен терен, ви овозможува да ги обучуваат вашето куче да пета, престој, или да се вратат што го прави толку едноставно како притискање на едно копче со Долго траење на Батеријата.БЕЗБЕДНА И ЕФЕКТИВНА ОБУКА шок јака за ДО 3 КУЧИЊА СО 1 ДАЛЕЧИНСКОТО.целосно безбедно да работат на било куче , што апсолутно сигурни дека вашето куче нема да биде повредено.Изберете до 10 нивоа на Електростатско Шок и вибрации нивоа и дополнителни коишто се слушаат тон за да одговараат на вашите специфични кучиња и Раса Видови.Употреба на Пластични Prongs да го вклучите јака во ШОК без функција и Пар до 3 Јаки до 1 Далечински управувач за Мулти-куче Обука и Куче Лов.Јака одговара на Вратот големини на 8.2-26.5" (21-68cm).СВЕТОЛ СВЕТИЛНИК ТРЕПКА НОЌ СВЕТЛА.Се претвори во Светилник Трепка Ноќ Светлата од вашиот далечински да ги видите и да ги пратите на вашите Кучиња во темница до 328 Јарди (300м) Оддалеченост, што значи дека вие сте секогаш имајќи видливи допир со вашето куче.IPX7 ВОДООТПОРЕН ЈАКИ Не само што се нашите јаки и remotes многу издржливи, тие исто така се Целосно Водоотпорен.Земајќи го вашето куче на плажа или на езерото никогаш не е грижете со Моето домашно Милениче Команда Двојна обука јака.Вашето куче можете безбедно да плива и да игра во вода до 3.28 нозе (1 метар) во длабочината на целиот ден, долго!Далечинскиот Управувач е, исто така, водоотпорен и може да издржи отворено временските услови и дожд итн.што ќе ви овозможи да ги обучуваат вашето куче во секој временски услови!.Вклучува (1 )Јака со LED Ноќ Светилник за Трепкачки Светла (1) далечински (1) USB Напојување Адаптер со САД Приклучокот, Двојно Полнење USB Кабел (4) на парови на 0.8" (2cm) 0.6" (1.5 cm), & 0.4"(1cm) метал prongs секој и еден пар на Пластични prongs со јака Spanner алатка. (1) Тест Сијалица и Lanyard Далечински Рака.Бесплатни Бонус Ултразвучно Куче Обука свирче.Да се купи екстра јаки Пребарување на : - Моето домашно Милениче Команда екстра јака.

Главните карактеристики

Избор на клиент