.

.

Ruland BC26-6-6-НА 2024 или 7075 Алуминиум Центри Јастуци Спојка, Менгеме Стил, 0.375 x 0.375 Забива, 1.625 OD

Ruland BC26-6-6-НА 2024 или 7075 Алуминиум Центри Јастуци Спојка, Менгеме Стил, 0.375 x 0.375 Забива, 1.625

DEN 571.20

Пристапност
Во достапна форма

Нула-backlash со висок torsional вкочанетост за висока точност и повторливост.Произведени од високо сила 2024 алуминиум со избалансиран дизајн за намалена вибрации на брзини до 10.000 ВРТЕЖИ во минута.Тенки ѕидови на дното дозволува спојување на flex лесно додека останатите цврсти под torsional товари.Хардвер тестови надвор DIN 912 12.9 стандарди за максимален вртежен момент способности.Ruland јастуци спојки се внимателно изработени од изберете Северна Америка бар акции во нашиот Marlborough, Масачусетс фабрика и се Ro HS3 и да се ПОСТИГНЕ согласност.Ruland јастуци спојки се нула-backlash, torsionally беспомошна, и балансиран дизајн.Тие се изработени од црна елоксирани алуминиумски центри и нерѓосувачки челик јастуци да нудат супериорни перформанси во прецизност серво апликации.Нерѓосувачки челик јастуци се идеален за пренесување на вртежен момент поради нивните тенки ѕидови кои се овозможува спојување лесно flex додека останатите цврсти под torsional товари.Јастуци спојки можат да се сместат сите форми на неусогласеност – аголна, паралелно, и axial движење.Комбинирање на алуминиум центри со нерѓосувачки челик јастуци резултати во лесен, ниска инерција спојка дека е добро прилагодени за прецизност апликации се наоѓаат во различни индустрии вклучувајќи phlx, соларна, печатење, пакување, и машински алати.Јастуци спојки немаат подвижни делови обезбедување долго одржување-слободен живот.Ruland користи избалансиран дизајн за намалување на вибрациите во високи ВРТЕЖИ во минута апликации до 10.000 PRM.Ruland јастуци спојки се внимателно изработени од изберете бар акции извори исклучиво од Северна Америка мелници и се изработени на парична казна брус-бесплатно заврши.Хардвер тестови надвор DIN 912 12.9 стандарди за максимална torqueing способности.Ruland, основана во 1937 година, произведува сите производи во нашата Marlborough, MA, USA фабрика под строги контроли на користењето на заштитен процеси.Јастуци спојки се Ro HS2 и да се ПОСТИГНЕ согласност.

Главните карактеристики

Избор на клиент