.

.

Nibebee 7pcs/set Црна Карбонски Влакна Автомобил Пред Решетката Решетката Внесува Рамка Трим Школка Bezels за Џип Renegade 2015-2017

Nibebee 7pcs/set Црна Карбонски Влакна Автомобил Пред Решетката Решетката Внесува Рамка Трим Школка Bezels за

DEN 1965.60

Пристапност
Во достапна форма

Fitment за 2015 - 2017 Џип Renegade. 100% Сосема Нов.Лесна инсталација со 3 M лепило на грбот.Само се држиме за инсталација во минути.Директна Замена.Никогаш не ' Рѓа, ги кородираат или Кора.Спецификации : Fitment : за 2015 - 2017 Џип Renegade Состојба : 100% Сосема Нов Пакет Вклучува : 7pcs на Решетката Вметнете Големина : Решетката Вметнете : Должина : 8 25/32" (22.3 cm)/ Ширина : 3 47/64" за дело (9,5 см) Материјал : ABS Тежина : 360g Функција : Карбонски Влакна Автомобил Предната Решетка Внесува Направени од Високо Квалитетна ABS Пластика Директна Замена.Никогаш не ' Рѓа, ги кородираат или Кора Лесна инсталација со 3 M лепило на грбот.Само се држиме за инсталација во минути Упатство за Инсталација : Step1 : ве Молиме чистење на место и бидете сигурни дека нема прашина.Step2 : Отстрани 3m лепак во грбот; Step3 : Топлина на 3m лепак со топол воздух пиштол или фен за коса; (совет за ставање на со обезбедени 3m лента е да се загрее на рачките и ги опфаќа ова го прави на лепак на лента повеќе леплива.) Чекор 4 : Инсталирање на производи во право место.Не измијте го вашиот автомобил во рок од 48 часа.

Главните карактеристики

Избор на клиент