.

.

Длабочина Колосек, 0-80mm INC/ABS Висина Висина Caliper, за Професионалци Мерење Објект Висина

Длабочина Колосек, 0-80mm INC/ABS Висина Висина Caliper, за Професионалци Мерење Објект Висина

DEN 806.40

Пристапност
Во достапна форма

Направени од инженеринг пластика, овој показател е издржлив и има долг животен век.Двојна намена мерач може да се користи за мерење на објектот висина и исто така отворот длабочина.Овој мерач поддржува мм, инчен и дел инчен единица што ќе ви се исполнат различни единица барање.Постои копче што може да се користат за да се префрлате помеѓу апсолутна(ABS) и поединечни(ИНК) мерење на владата.Дизајниран со магнет на стоење на нозе, па тоа би цврсто се држат за ferromagnetic површини.Функција : Направен од инженеринг пластика, овој показател е издржлив и има долг животен век.Дизајниран со магнет на стоење на нозе, па тоа би цврсто се држат за ferromagnetic површини.Двојна намена мерач може да се користи за мерење на објектот висина и исто така отворот длабочина.Овој мерач поддржува мм, инчен и дел инчен единица што ќе ви се исполнат различни единица барање.Постои копче што може да се користат за да се префрлате помеѓу апсолутна(ABS) и поединечни(ИНК) мерење на владата.Спецификации : Материјал : Инженерство пластични Мерен Опсег : 0-80mm Резолуција : 0.05 mm/0.002 Прецизност : 0.1 mm/0.004 Единица : mm/inch/дел Температурата на работа : 0-50℃ Батерија : 1pc CR2032 3 V(Не се вклучени) Пакетот Вклучува : 1 x Мерач(Батерија Не е вклучен).

Главните карактеристики

Избор на клиент