.

.

14-3/4 Во. L x 8-1/4 Во. W x 7. H Црна Редење, Виси, Interlocking Полипропилен Кутии, 6 СТ

14-3/4 Во. L x 8-1/4 Во. W x 7. H Црна Редење, Виси, Interlocking Полипропилен Кутии, 6 СТ

DEN 2137.68

Пристапност
Во достапна форма

Единствени двојно interlocking канал систем слајдови и се заклучува кантите заедно за гарантирање на кантите не ќе пропадне, пештера во или собори во еден на друг.Монтирање на ѕид користење на 5-600 ѕид железничкиот систем, на louvered панели или оџакот на рамна површина да обезбеди повеќе чување опции за мали предмети.Дното interlocking железнички им овозможува на кутии за да се вгнездени нуди на корисникот помал стапало во тесни простори.Екстра длабоко ритам систем прифаќа бин dividers кои остануваат во место при отстранување и замена на предмети во корпа.Анти-слајд функција во канали гарантира дека наредени или виси испреплетени кутии нема да слајд надвор од пред спречување spillage на делови.Револуционерниот Loc Bin е идеален за редење и виси pegboard складирање решение.Тритон Loc Bin е разноврсна и здрав за гаража, продавница или канцеларија за складирање.Кога просторот е тесна и работите се преполни, нови и иновативни решенија за складирање се потребни.Loc Bin е идеален ѕидни, самостојни или алатка одбор складирање решение, и тоа може да се справи само за било складирање треба.Потрошувачите можат да бидат сигурни дека откако кутии се поставени и испреплетени тие ќе останат во прилог да се една со друга и содржината нема да се меша, се префрлат или да се истури.Кога ѕидот монтирани, Loc Bins ќе не лизгачот нанапред или совет, со обезбедување на безбедни и лесен пристап.Организација и складирање веќе не треба да биде кавга или катастрофа чекаат да се случи.Употреба на Loc Bin се бесконечна, и клиенти кои се сврти кон нив за складирање решение никогаш не сакаат да зависи од нешто друго.На Loc Bin е еден-стоп се прашувам што може да се реши само за било кој организациски или складирање проблем со леснотија.

Главните карактеристики

Избор на клиент