.

.

Зелена Вредност LED 25008V Природна Бела 2-Pack LED Замена на Сијалица Оптоварување База Без Леќа (921 База)

Зелена Вредност LED 25008V Природна Бела 2-Pack LED Замена на Сијалица Оптоварување База Без Леќа (921 База)

DEN 406.80

Пристапност
Во достапна форма

2 x Светла 270 Lumens, 921 база сијалица.Изграден со најдобрите LED осветлување технологија и материјали.Апликации вклучуваат 12 Volt DC auto, морски, RV и воени возила.RV моќ флуктуации може да го оштети редовна LED светло.Ова ДОВЕДЕ е дизајниран да го издржат голем оперативен напон спектар.Широк Напон Спектар : 10-24 Volt ВАШИНГТОН. 30,000 час животен век.Трае многу подолго отколку стандардна сијалица.Зелена Вредност LED замена светилки се изграден со најдобрите LED осветлување технологија и материјали.Оваа Зелено Вредност LED сијалица има 921 база; 270 ЛУМ; широк напон спектар на 10-24v; Апликации вклучуваат 12 Volt DC во auto, морски, RV, и воени возила; 25 висока моќност 5050 SMD Led диоди; 3 Моќ W; Зрак на моделот е 120 степени; 4000-4500 K Природна Бела боја.Секоја Зелена Вредност LED сијалица има животен век од 30.000 часа, многу пати подолго од стандардната сијалица - заштедува време и пари, особено во оние кои е тешко да се постигне места.Нема подвижни делови или filaments, па не можат да го издржат тресење и вибрации.Тоа е направена со високо-квалитетни SMDs (Surface-mount devices) и тежи приближно 1 унца.

Главните карактеристики

Избор на клиент