.

.

220V САЛАДИН S7-200 CPU224XP Реле Излез Програмабилни Логички Контролер

220V САЛАДИН S7-200 CPU224XP Реле Излез Програмабилни Логички Контролер

DEN 2510.16

Пристапност
Во достапна форма

Стабилна 200 PLC напојување дизајн, долг живот electrolytic capacitance.I/O плоча усвојува увезените индустриски ниво оптички спојка.ПРОЦЕСОРОТ одбор ја донесува истиот се префрлат како 2000 PLC.Оваа Програмабилни Логички Контролер е Компатибилен со 6 ES7 214-2 BD23-0 XB8. Ac напон 220 V напојување, реле излез.Дигитален текст 14*24 V DC, дигитален излез 10*24 V DC, 2 во 1 и надвор, 2 RS485 комуникацијата пристаниште, 7 продолжување модули.Спецификација : потрошувачка на Енергија : 7 W напон : 220 V Програма меморија : 36 K Податоци меморија : 20 KB Продолжување модули : 1-7 дигитални вредност продолжување : MAX256 DI/НЕ аналогни количество продолжување : MAX32 X/16 AQ складирање на Податоци време : флеш Меморија, постојан Вкупниот број на пултовите : 256 Тајмер вкупно : 256 Податоци простор : 10 KB Комуникацијата пристаниште : 2*PPI комуникацијата пристаниште, RS485 Baud rate : 9.6,19.2,187.5 kbps дигитални вредност текст : 14 канал на текст за дигитални вредност излез : 10 канал излезниот аналоген количество за внесување : 2 аналогни количество излез : 1 пристап начин : NPN/PNP излез тип на : Реле Дигитален излез номинална струја по точка : 2 A Максимална должина на кабел : 500m(shield) Пулсот за фотографирање на текст : 14 Голема брзина counter : 6 x 30 KHz Големина : 140*80*62mm Тежина : 454g Пакет се вклучени : 1 x Програмабилни Логички Контролер.

Главните карактеристики

Избор на клиент