.

.

6.5 Инчи Двојна Морски Јазик - IP44 Водоотпорни и Отпорни на Временските Отворено Аудио Стерео Систем за Звук со Вградени Led Светла, 150 Вати Енергија и Полипропилен Кону

6.5 Инчи Двојна Морски Јазик - IP44 Водоотпорни и Отпорни на Временските Отворено Аудио Стерео Систем за Звук

DEN 887.76

Пристапност
Во достапна форма

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. .ВГРАДЕН LED СВЕТЛА : Направен од 27 изградена-во возвишеното боја се менува LED светла кои се програмабилни и контролира.Светлата има танцување и блескави режими.Тоа има фреквенција одговор на 100hz-18 KHz, 4 Ohms отпорност и 90 d B чувствителност.IP44 МОРСКИ ОДДЕЛЕНИЕ : Доаѓа со 2 звучници кои се водоотпорен со морски одделение на IP44. Може да се користи за повеќе возила, бидејќи не можат да го издржат тешките вода нота и други надворешни услови. 150 W МОЌНОСТ : говорникот има 8 Мл.коло магнет за целосен опсег на аудио и заврши стерео звучници систем.Излезната енергија е 150 Вати врв.Има LED излез на 4А-по канал и 1" Алуминиумски глас серпентина.ВРЕМЕТО ОТПОРНИ : Тоа е времето отпорни на говорникот езера конус со крпа го опкружуваат за солиден и издржлив дизајн.конструиран со тешки моделирани ABS пластика кошница и дамка отпорни на скара на изградбата на борба сонцето штета. 6.5" СТАНДАРДНА ГОЛЕМИНА : Овие јазик се лесно да се инсталира со 6,5 инчи стандардна големина, заврши wirings и монтажа на хардвер.Таа има универзален стандард ОЕМ замена големина со монтирање на длабочина од само 2.5" и отвор со големина од 5.3".На Pyle Хидра Водоотпорен 6.5" Јазик карактеристика вградена во мулти-боја LED светла.Надградба на вашиот аудио со додавање на возбудлива визуелно доживување за вашите очи, како и чист стерео звуци за вашите уши.Системот карактеристики интегрирана далечински управувач што ви овозможува да го програмата вашите светла прави корекција за танцување, трепка, боја, светлина и брзина режими.На Хидра Јазик послужат како стандард ОЕМ замена јазик за брз swap и морски одделение водоотпорен конструкција го прави идеален за било која од вашите морски возило или на автомобилот потреби.Дополнителни функции вклучуваат целосен спектар на звук репродукција, 150 вати излезна моќност, солиден полипропилен конуси и временските отпорни ABS моделирани кошеви.Додадете гласен звук и динамичен боја на вашиот аудио систем со Pyle Хидра Водоотпорен Јазик. (Достапна во црна и бела, Модели : PLMR6 LEB, PLMR6 LEW).

Главните карактеристики

Избор на клиент