.

.

Безбедност AC 60V-500V Voltmeter за алатни машини(зелен)

Безбедност AC 60V-500V Voltmeter за алатни машини(зелен)

DEN 191.76

Пристапност
Во достапна форма

Вграден-во завртка присилува, побезбедно и поудобно.Делови се направени од увезени материјали, издржливи и отпорни на абење.Се користи во различни механичка опрема, стругови, алатни машини, тест клупи, енергија дистрибуција контрола кабинети, отпор кутии, електрична контрола кутии, итн.Го користи чиста боја супер-светли LED чип со чиста боја и живот до 100,000 часа.Голем број на глава стилови, 5 изборен бои, црвена, зелена, жолта, бела и сина, јасно укажува различни услови за работа.Функција : 1. Се користи во различни механичка опрема, стругови, алатни машини, тест клупи, енергија дистрибуција контрола кабинети, отпор кутии, електрична контрола кутии, итн.2. Вграден-во завртка присилува, побезбедно и поудобно.3. Го користи чиста боја супер-светли LED чип со чиста боја и живот до 100,000 часа.4. Голем број на глава стилови, 5 изборен бои, црвена, зелена, жолта, бела и сина, јасно укажува различни услови за работа.5. Делови се направени од увезени материјали, издржливи и отпорни на абење.Спецификации : Предмет Тип : LED Дигитален Дисплеј Напон Meter Optional Боја : Бела, Сина, Зелена, Црвена, Yellow Voltage Опсег : AC 60-500 VModel : AD16-22 DS/V Инсталација Големина : Прибл. ¢22mm / 0.9 во Димензии : Прибл. 50 x 28mm / 2 x 1.1 во (Висина х Надворешниот Дијаметар)Пакет Листа : 1 x AD16-22 DS Дигитален LED Дисплеј волтметар.

Главните карактеристики

Избор на клиент