.

.

Волтметар, Изграден со Тока Удобно Батеријата Тестер, за Тест се Следи

Волтметар, Изграден со Тока Удобно Батеријата Тестер, за Тест се Следи

DEN 261.36

Пристапност
Во достапна форма

Изграден со тока, без завртка за инсталација.Универзална капацитетот на батеријата метар, треба да се постави со себе.Опремени со ПВЦ фолија, површината е водоотпорен.Долг животен век копчето удобно рака чувство.Капацитетот на батеријата и волтметар.LCD екран со зелена позадинско осветлување.Функција : капацитетот на Батеријата и волтметар.LCD екран со зелена позадинско осветлување.Долг животен век копчето удобно рака чувство.Опремени со ПВЦ фолија, површината е водоотпорен.Изграден со тока, без завртка за инсталација.Универзална капацитетот на батеријата метар, треба да се постави со себе.Функции : 1. Рачно префрлете се на батеријата процент / напон / моќ off2. Автоматско рециклирање на екранот капацитетот на батеријата / напон по 2 секунди (Settable)3. 10-ти одложување auto off (Settable)4. Двојно празнење крива избор (Settable)Спец : Боја : Black Material : HTN / PCBWeight : 18g Size : Прибл. 61.3 * 33.3 * 13.5 / 2.4 * 1.3 * 0.5 in Voltage : 6-70 (V)е Применливо предмет : Батеријата или полначот equipment Storage температура : -10 ~ 50℃Поставување Настава : 1. Долго притиснете го Поставите копчето за напојување на производот, внесете прилагодувањата interface2. Притиснете го Поставите копче за да изберете батеријата спецификација (оловни батеријата(P), батерија (L), Fe батеријата(F))3. Кратко притиснете го копчето за Функција за да го изберете бројот на батеријата стрингови (зголемување за поставување копчето, намалување на функцијата копче)4. Долго притиснете го копчето за Функција за да го поставите s режим.Пакет Листа : 1 x Капацитетот на Батеријата волтметар со Поврзување на Кабел answer : ___________________________ Note : Само поддршка на 12-48 V батеријата, како што се 12 V P01 олово-киселина батеријата, P04 олово-киселина за батеријата, и ве молиме имајте во предвид оваа точка НЕ поддржува 6 V олово-киселина батеријата.

Главните карактеристики

Избор на клиент