.

.

Јоги Чај, Праска DeTox, 16 Count

Јоги Чај, Праска DeTox, 16 Count

DEN 187.68

Пристапност
Во достапна форма

ВКУС : Јоги Праска De Tox чај ги комбинира "Trikatu на" Ајурведа спој на Ѓумбир, Црн Пипер и Долг црн Пипер, со Праска, Цимет, Cardamom и Карамфил за deliciously зачинета мешавина.ПРИДОБИВКИ : Традиционално-користи за чистење билки, вклучувајќи Глуварче и Burdock Корен, помош за поддршка на здрава чистење.ОРГАНСКИ : USDA Сертифицирани Органски и Не-ГМО Проектот Потврдена.СОДРЖИНА : Кофеин слободни, Вегетаријанци, Кошер, Глутен бесплатно, Без Вештачки Вкусови или Засладувачи и поединечно пакувани со compostable кеси.ПОДГОТОВКА на ПРЕДЛОЗИ : за Да се извлече максимумот од секоја чаша, го донесе водата до вриење и стрмни 7 минути.За посилна чај, користете 2 чај кеси.Јоги Праска De Tox чај е intriguingly вкусни билен чај мешавина направени со "trikatu," затоплување, Ајурведа комбинација на зачини, која вклучува Ѓумбир, Црн Пипер и Долг црн Пипер и Бери.Глуварче додава белешки на богатите, печено вкус и помага за поддршка на здрава чистење.Уживајте во затоплување купот на Јоги Праска De Tox чај како дел од вашата диета и програма за вежбање за да ви помогне да се чувствувате освежени и да се ревитализираат.Овие наводи не се проценети од страна на ФДА.Овој производ не е наменет да дијагностицира, третира, лечи или спречување на било која болест.

Главните карактеристики

Избор на клиент