.

.

USB Полнач, Видливи Изолација и Топлина Дисипација Батеријата Брз Полнач за Мобилни телефони Полначи Моќ Банка Компјутери

USB Полнач, Видливи Изолација и Топлина Дисипација Батеријата Брз Полнач за Мобилни телефони Полначи Моќ Банка

DEN 1562.40

Пристапност
Во достапна форма

LCD со висока дефиниција дисплеј, вградена во екранот, може да се покаже полнење на батеријата процес и брзо полнење.Брзо полнење параметри, 9 V 2 A, кога полните главите или мобилен моќност е 9 V 2 A, тоа покажува брзо полнење, под нормални полнење, нормално полнење без БРЗ приказ.USB дизајн, може да биде вклучен во различни USB порти, како што се мобилни телефони полначи, моќ банка, компјутери, и др.Светло на индикаторот за полнење, high‑definition LCD дисплеј покажува во реално време во статусот на полнење, две групи на LED индикатори на екранот независно за време на полнењето, процесот на полнење се видливи, и да престане по интелигентни завршување на полнење.Вграден‑во интелигентни заштита коло чип, ефикасно спречување overcharge, overvoltage, прекуструјна, прегревање, краток спој заштита.Тоа има карактеристики на изолација и топлина дисипација, компресија и отпорност на абење.Функција : 1. LCD со висока дефиниција дисплеј, вградена во екранот, може да се покаже полнење на батеријата процес и брзо полнење.2. Брзо полнење параметри, 9 V 2 A, кога полните главите или мобилен моќност е 9 V 2 A, тоа покажува брзо полнење, под нормални полнење, нормално полнење без БРЗ приказ.3. USB дизајн, може да биде вклучен во различни USB порти, како што се мобилни телефони полначи, моќ банка, компјутери, и др.4. Светло на индикаторот за полнење, high‑definition LCD дисплеј покажува во реално време во статусот на полнење, две групи на LED индикатори на екранот независно за време на полнењето, процесот на полнење се видливи, и да престане по интелигентни завршување на полнење.5. Вграден‑во интелигентни заштита коло чип, ефикасно спречување overcharge, overvoltage, прекуструјна, прегревање, краток спој заштита.Тоа има карактеристики на изолација и топлина дисипација, компресија и отпорност на абење.Спецификација : Состојба : 100% сосема new Item тип : Батеријата Брзо Charger Material : PCColor : white Weight : Прибл. 104g Применливи за ARLO модели : за Arlo Безбедност Светлина / Arlo Про Smart Home Камери / Arlo Про 2 / Arlo Оди Батерии VMA4410 ALS1101 (не е применливо за Arlo HD )Напон : DC 5 V-9 VOrdinary полнење : Влез : 5 V 1-2 AOutput : 1 Ax1 0.6 Ax2fast полнење : Влез : 9 V 1.67-2 AOutput : 1.5 Ax1 1 Ax2 Пакет Листа : 1 x Charger1 x USB cable1 x Настава.

Главните карактеристики

Condition:
100% brand newItem type
Voltage:
DC 5V-9V
Ordinary charging:
Input:
5V 1-2A
Output:
1Ax1 0.6Ax2
fast charging:
Input:
9V 1.67-2A
Output:
1.5Ax1 1Ax2
Package List:
1 x Charger1 x USB cable :
1 x Instruction :
Избор на клиент