.

.

PetSafe Вибрации Далечински Куче Обука Јака - Отпорен на Вода - 100 Метри Опсег - 16 Нивоа на Вибрации Плус Тон / Beep да се Обучуваат Брзо за Кучиња од Сите Раси

PetSafe Вибрации Далечински Куче Обука Јака - Отпорен на Вода - 100 Метри Опсег - 16 Нивоа на Вибрации Плус

DEN 2878.80

Пристапност
Во достапна форма

Ги повикате, да четувате или е-пошта на Pet Safe НАС-базирани грижа на клиентите како специјалисти шест дена во неделата.Далечинското е лесен за користење со напредна дигитален дисплеј што ви кажува точно кои ниво на вибрации што ја користите.Tone-only mode добива вашето куче е внимание со бип.Поминуваат помалку време за обука и повеќе време за уживање квалитетно време со вашето куче.Поврзани Дел Броеви : RFA-528, RFA-532.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ги повикате, да четувате или е-пошта на Pet Safe НАС-базирани грижа на клиентите како специјалисти шест дена во неделата.Изберете од 16 нивоа на вибрации стимулација за да најдете само право ниво за вашето куче. 16 нивоа на вибрации стимулација и 1 tone (звук бип) ниво да учат команди и коректно однесување.Далечинскиот тренер е безбеден, ефикасен начин да се научи подобро однесување или основните послушност команди. Ако овој производ не е состанок на вашите потреби, ве молиме контактирајте Pet Safe Бренд.Користи заменливи CR2032 монета мобилен батерии и 6v алкална батерија (вклучени). 1 куче обука само.Ги учат основните команди како дојде, да седат, да остане и одење off-поводник. 100 двор опсег е најдобро за затворени простории и мал отворен простор.Опсег до 100 метри.

Главните карактеристики

Избор на клиент