.

.

3Pcs Месинг Заварување Род, 1.2 мм Дијаметар Гајтанот, Накит Опрема рачно изработени Материјали, Професионална Алатка за DIYJewelry Заварување

3Pcs Месинг Заварување Род, 1.2 мм Дијаметар Гајтанот, Накит Опрема рачно изработени Материјали, Професионална

DEN 967.20

Пристапност
Во достапна форма

Овие месинг заварување жици се погодни за накит заварување, удобен и практичен.Доаѓа со добра електрична спроводливост и одлична отпорност на корозија.Оваа 1.2 mm заварување жица е направен од одлични месинг материјал и се трајни.На заварување жица е професионална алатка за DIY накит, заварување и заварување работници.Оваа заварување род е комбинација на долниот заварување температура и пократок топење опсег.Функција : 1. Оваа заварување род е комбинација на долниот заварување температура и пократок топење опсег.2. Доаѓа со добра електрична спроводливост и одлична отпорност на корозија.3. Овие месинг заварување жици се погодни за накит заварување, удобен и практичен.4. Оваа 1.2 mm заварување жица е направен од одлични месинг материјал и се трајни.5. На заварување жица е професионална алатка за DIY накит, заварување и заварување работници.Спецификација : Предмет Тип : Заварување Rod Material : Brass Specification : 3 Pcs Diameter : Прибл. 1.2 mm / 0.05 in Full Должина : Околу. 50cm / 19.7 во(големината е рачно мери, не може да биде мала грешки)Функција : DIY накит Пакет Листата : 3 x Заварување Род.

Главните карактеристики

Item Type:
Welding RodMaterial
Specification:
3Pcs
Diameter:
Approx. 1.2mm / 0.05in
Full Length:
Approx. 50cm / 19.7in
(The size is manually measured, there may be slight errors) :
Function:
DIY jewelry
Package List:
3 x Welding Rod :
Избор на клиент